Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
26.04.2021 , 20:37 Aktualizacja: 28.04.2021, 15:08

Jesteśmy zmęczeni pandemią, szczególnie w wielkich miastach

Justyna Wojteczek

Mamy dość pandemii – pokazuje najnowszy sondaż Kantar - taką deklarację złożyło 46 proc. dorosłych ankietowanych mieszkańców Polski, a 42 proc. twierdzi, że jest to trudny czas, ale dają sobie radę. Zaledwie 11 proc. respondentów ocenia dobrze swoje samopoczucie. W obejmującym ponad 1000 osób badaniu nie znalazł się choćby jeden ankietowany, który zadeklarował, że obecnie czuje się lepiej niż przed pandemią.

Fot. PAP Fot. PAP

Wśród najbardziej sfrustrowanych pandemią przeważają kobiety (48 proc. wobec 43 proc. wśród mężczyzn), mieszkańcy wielkich miast (54 proc. w grupie tych z miast powyżej 500 tys. mieszkańców) i w przedziale wiekowym 35-44 lata (53 proc.). Relatywnie nieźle mają się najstarsi – w grupie wiekowej powyżej 65 lat odsetek deklarujących, że mają dość, wynosi „zaledwie” 33 proc.

Okazuje się też, że zainteresowanie polityką koreluje ze zmniejszeniem złego samopoczucia w pandemii: wśród deklarujących, że się nią nie interesują, jest aż 57 proc. tych, którzy pandemii mają po prostu dość (wobec 40 proc. tych, którzy interesują się polityką „bardzo” i 41 proc. tych, którzy „raczej” się nią interesują).

W kontekście rezultatów sondażu Anna Trząsalska z Kantaru postuluje, by nie bagatelizować zdrowia psychicznego. Z badania wynika bowiem, że może być z nim bardzo kiepsko.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 9-14 kwietnia na reprezentatywnej próbie 1006 dorosłych mieszkańców Polski metodą CAPI.

Justyna Wojteczek, zdrowie.pap.pl

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Id materiału: 2049

TAGI:

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.