Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Zapisz się na newsletter
Do góry


12.08.2021 , 12:01 Aktualizacja: 13.08.2021, 13:02

Szczepienie przeciw COVID-19: jak dobrze się do niego przygotować

Staranna kwalifikacja oraz solidne przygotowanie się do samego szczepienia nie tylko zwiększają jego skuteczność, lecz także i bezpieczeństwo, czyli minimalizują ryzyko wystąpienia poważnych niepożądanych odczynów poszczepiennych. Istotne jest też właściwe postępowanie po szczepieniu. Sprawdź, co w tej kwestii radzą specjaliści.

Lekarze i epidemiolodzy od wielu miesięcy namawiają Polaków do jak najszybszego zaszczepienia się przeciw COVID-19, podkreślając, że to wciąż jedyny i do tego bardzo skuteczny sposób na zminimalizowanie ryzyka ciężkiego przebiegu tej choroby, związanej z tym hospitalizacji, a także ewentualnego zgonu. I choć akcja masowych szczepień przeciw COVID-19 systematycznie posuwa się w naszym kraju do przodu, to jednak wciąż miliony Polaków pozostają niezaszczepione – z bardzo różnych powodów. 

Dla wszystkich tych, którzy wciąż się w tej sprawie wahają, jak również dla tych, którzy przygotowują się właśnie do przyjęcia preparatu przygotowaliśmy streszczenie najważniejszych zaleceń ekspertów odnośnie kwalifikacji, a także innych, praktycznych aspektów związanych z dobrym przygotowaniem się do szczepienia. Można je znaleźć w poniższym materiale wideo. 

Więcej praktycznych, szczegółowych informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć m.in. w poniższych źródłach: 

Vik, zdrowie.pap.pl 
 

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Id materiału: 2142

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.