Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
17.10.2023 , 12:59 Aktualizacja: 17.10.2023, 13:03
Informacja prasowa

Vaccine Forum 2023

Już 20 października br. w Centrum Konferencyjnym Kopernik odbędzie się trzecia edycja kongresu Vaccine Forum organizowanego przez ekspertów Instytutu Ochrony Zdrowia i Porozumienia Na Rzecz Dobrych Praktyk w Szczepieniach. 

Fundacja Instytut Ochrony Zdrowia – Dr Nino Berdzuli Fundacja Instytut Ochrony Zdrowia – Dr Nino Berdzuli

Wydarzenie to gromadzi specjalistów ds. immunizacji, z dziedziny bioetyki, mediów, zdrowia publicznego, by wspólnie, w jak najszerszym ujęciu naukowym, dyskutować o najnowszych osiągnięciach, badaniach i wyzwaniach związanych ze szczepieniami i z odpowiedzialnością społeczną. 

Eksperci podkreślają, że wciąż brakuje w Polsce szerokiej debaty publicznej na temat szczepień nie tylko dzieci, ale także dorosłych i nie związanych tylko z przeciwdziałaniem np. koronawirusowi. Statystyki pokazują, że wskaźnik wyszczepienia populacji przeciwko grypie spada. 

Do najważniejszych zagadnień zdrowotnych nieustannie trzeba więc wpisywać edukację społeczeństwa i profilaktykę, pamiętając, że to właśnie szczepienia dorosłych stanowią niezmiernie istotny czynnik zdrowia publicznego. Oczekując lepiej działającego systemu ochrony zdrowia, nie można zapominać, że wszyscy, także pacjenci, są jego częścią. Vaccine Forum będzie okazją do tego, by poruszyć najważniejsze wątki aktualnej problematyki związanej ze szczepieniami. 

Vaccine Forum uroczyście otworzy dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce, dr Nino Berdzuli. 

Dr Nino Berdzuli jest lekarzem i specjalistą ds. zdrowia publicznego z ponad 18-letnim doświadczeniem w zakresie zdrowia publicznego i reform sektora opieki zdrowotnej. Z wykształcenia jest położnikiem/ginekologiem. 

Przed objęciem stanowiska przedstawiciela WHO w Polsce i specjalnego wysłannika ds. reagowania kryzysowego w Ukrainie dr Berdzuli pełniła funkcję dyrektora Krajowego Programu Zdrowia w Kopenhadze, kierując i zarządzając największym oddziałem programów zdrowotnych Regionalnego Biura WHO w Europie. W latach 2015-2018 dr Berdzuli zajmowała stanowisko wiceministra pracy, zdrowia i spraw społecznych w Gruzji. 

W programie trzeciej edycji Vaccine Forum wybrzmią debaty dotyczące: 

•    wpływu sztucznej inteligencji na promocję szczepień; 
•    kalendarza szczepień i immunoprofilaktyki; 
•    promocji i profilaktyki zdrowotnej w miejscu pracy; 
•    skutecznego dialogu z pacjentami. 

Po raz trzeci wręczone zostaną również nagrody Vaccine Forum m.in. dla propagatora/propagatorki zdrowia czy instytucji publicznej działającej na rzecz szerzenia wiedzy z zakresu szczepień i profilaktyki zdrowotnej. 

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w wydarzeniu i bezpłatnej rejestracji uczestnictwa na: https://szczepienia-ioz.pl/. Program i materiały graficzne są dostępne do pobrania na: https://pap-mediaroom.pl/zdrowie-i-styl-zycia/vaccine-forum-2023. 

Źródło informacji: Fundacja Instytut Ochrony Zdrowia
 

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki wideo) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Za materiał opublikowany jako "informacja prasowa" w „Serwisie Zdrowie. Postaw na Wiedzę!” odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jej nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji prasowej”. Wszystkie materiały opublikowane w Serwisie Zdrowie mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. Zdjęcie załączone do informacji prasowej można bezpłatnie wykorzystać wyłącznie z treścią niniejszej informacji. Materiały oznaczone jako „materiał partnerski” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami, instytucjami lub organizacjami w ramach umów na obsługę medialną. „Portal Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę” ma charakter informacyjno-edukacyjny i nie może być traktowany jako źródło porad medycznych. W sytuacji problemów ze zdrowiem należy udać się po pomoc do odpowiedniego profesjonalisty medycznego.
Id materiału: 3446

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.