Integracja badań klinicznych w Akademii Leona Koźmińskiego -konferencja

Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza na II Międzynarodową Konferencję „Badania Kliniczne to MY” w dniach 14-15 października 2022 w Warszawie. Partnerami merytorycznymi są: Gdański Uniwersytet Medyczny, Centrum Transferu Technologii GUMED, Związek Firm Biotechnologicznych BioForum oraz Kozminski Business HUB.

Fot. ALK
Fot. ALK

Zorganizowane rok wcześniej pierwsze stacjonarne spotkanie specjalistów z branży badań klinicznych spotkało się z dużym zainteresowaniem. Pomimo pandemii przybyło ponad stu uczestników. To zachęciło organizatorów do przekształcenia wydarzenia w imprezę cykliczną. Ubiegłoroczne spotkanie pokazało, że warto i trzeba rozmawiać o nowoczesnych rozwiązaniach w badaniach klinicznych.

- Zależy nam na tym, by pomysły usprawniające działanie ochrony zdrowia i poprawiające wyniki leczenia, od których zależy nasza przyszłość, były bezpiecznie opracowywane i wdrażane. Wierzymy, że formuła spotkania, w którym spotkają się przedstawiciele dwóch innowacyjnych dziedzin medycyny – startupów med-tech i badań klinicznych, zaowocuje na przyszłość – mówi dr Łukasz Więch, lider studiów w ochronie zdrowia Akademii Leona Koźmińskiego. Chcemy dyskutować w gronie ekspertów by wypracowywać nowe rozwiązania i zawiązywać współpracę skutkujące rozwojem medycyny. 

W pierwszym dniu zaplanowano dyskusję o wartościowaniu projektów z branży med-tech i o kryteriach, na podstawie których można ocenić, czy opracowywany pomysł faktycznie wpłynie w pozytywny sposób na sytuację ochrony zdrowia oraz czy ma potencjał wdrożeniowy. Po panelu dyskusyjnym rozpoczynającym wydarzenie odbędzie się szereg prelekcji merytorycznych oraz prezentacje startupów med-tech, biorących udział w konkursie na najlepszy pomysł, moderowane przez Kozminski Business Hub. Kapituła wybierze zwycięzcę, który w nagrodę otrzyma program akceleracyjny współtworzony przez ALK, GUMED i BioForum. Eksperci którzy zapowiedzieli swój udział w tym dniu i zaprezentują swoje wykłady to miedzy innymi dr Andrzej Ryś, dyrektor i ekspert w Komisji Europejskiej, prof. Katarzyna Kolasa z Akademii Leona Koźmińskiego, Artur Olesch, światowej sławy dziennikarz innowacji w ochronie zdrowia, Joanna Broy z EIT Health.

Fot. PAP/P. Werewka

Z badania klinicznego zawsze można się wycofać

Jak wygląda badanie kliniczne? Kto może wziąć w nim udział? Czego się spodziewać? Przeciętny obywatel niewiele wie na ten temat. Udział w badaniach klinicznych może dawać duże korzyści pacjentom. Ich prawa gwarantowane są międzynarodowymi i krajowymi regułami.

Tematyka poruszana podczas drugiego dnia konferencji obejmuje zagadnienia związane z badaniami klinicznymi. W ramach bloku innowacyjnych terapii odbędą się wykłady profesorów medycyny, którzy przekażą wiedzę o najnowszych pochodzących z badań, osiągnięciach neurologii, kardiologii i onkologii. W trakcie paneli poświęconych ścieżce rejestracji leków na choroby rzadkie oraz wdrożeniu rozporządzenia unijnego nr 536/2014 w sprawie prowadzenia badań klinicznych, odbędą się przekrojowe dyskusje z ważnymi interesariuszami rynku.

W ostatniej części spotkania poruszona zostanie dyskusja na temat niektórych z globalnych trendów w badaniach klinicznych. Wystąpią m.in. dr Antoni Jędrzejowski, prezes GCPpl, dr Jacques Demotes, dyrektor generalny ECRIN, dr Iga Lipska, europejski ekspert zdrowia publicznego i konsultant GUMED, prof. Bartosz Karaszewski, GUMED, dr Agata Bloswick, Global Head Start-Up Operations and Regulatory Submissions w Labcorp.

Celem konferencji jest integracja i wsparcie dla środowiska badań klinicznych i startupów med-tech, dzielenie się wiedzą z obszaru przełomowych dokonań w badaniach klinicznych i zmian w prawie. Dlatego udział w niej zapowiadają reprezentanci środowiska medycznego, pracownicy ośrodków badawczych, firm biotechnologicznych, farmaceutycznych i CRO, przedstawiciele organizacji pacjenckich, administracji publicznej, twórcy startupów z szeroko rozumianej dziedziny medycznej oraz inwestorzy poszukujący ciekawych i nowoczesnych pomysłów na rozwój.

Oprócz spotkania w auli ALK, konferencja będzie dostępna również online, z wykorzystaniem komunikacji audiowizualnej i z możliwością brania udziału w dyskusji. Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie z języka polskiego na angielski i odwrotnie dzięki wsparciu biura tłumaczeń Kontekst.

Strona konferencji z programem oraz rejestracją: https://www.kozminski.edu.pl/pl/2nd-international-conference-we-are-clinical-reaserch-pl 

Źródło informacji prasowej: Akademia Leona Koźmińskiego

Infografika Akademii Leona Koźmińskiego

ZOBACZ PODOBNE

  • Fot. PAP - kadr z filmu

    Sanofi: w ciągu ostatnich 50 lat szczepionki ocaliły ponad 150 milionów ludzi

    Materiał promocyjny

    „Kluczowe jest przyjęcie proaktywnego podejścia w ramach systemu opieki zdrowotnej, koncentrując się na zapobieganiu chorobom, a nie czekaniu na leczenie po ich wystąpieniu. ” - powiedziała Goze Umurhan, General Manager Vaccines, Central & South Europe MCO, Sanofi.

  • zdj.AdobeStock

    Świat wspiera Afrykę w walce z małpią ospą

    Epidemia mpox w Afryce to stan zagrożenia zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym (PHEIC) – ogłosiła Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). To najwyższy poziom alarmu zgodnie z Międzynarodowymi Przepisami Zdrowotnymi (IHR). Aby wesprzeć kraje afrykańskie w walce z epidemią, Komisja Europejska koordynuje zakup i darowiznę 215 tys. dawek szczepionki.

  • zdj. pexels

    Co może oznaczać ból żeber przy dotyku?

    Materiał promocyjny

    Żebra to istotna część układu szkieletowego człowieka. Ich głównym zadaniem jest ochrona narządów klatki piersiowej, takich jak serce i płuca. Odgrywają też rolę w procesie oddychania – stanowią miejsce przyczepu mięśni odpowiedzialnych za ruchy oddechowe, a także umożliwiają zmiany objętości klatki piersiowej.

  • zdj.P.Werewka

    Techniki wspomaganego rozrodu nie wywołują raka u dzieci

    Wokół technik wspomaganego rozrodu (assisted reproductive technology, ART) narosło wiele mitów. Z jednym z nich, dotyczącym zwiększonej zapadalności na nowotwory dzieci urodzonych z ich pomocą, rozprawili się francuscy badacze. 

NAJNOWSZE

  • mjowra/Adobe Stock

    Muzykoterapia – od ciszy do dźwięku

    Muzykoterapia ma spory potencjał terapeutyczny i nie jest – jak się potocznie zwykło myśleć – umuzykalnianiem pacjentów. Może być wsparciem rehabilitacji słuchu lub rozwoju mowy. To także realna pomoc w przepracowaniu traumy związanej z krzywdzącymi relacjami. Muzyka otwiera, ale po drugiej stronie musi być wykwalifikowany specjalista, który ma określone cele terapeutyczne.

  • 16.10 o g. 9.30 zapraszamy na konferencję „Jak widzą Polacy"

  • Insulinooporność i stan przedcukrzycowy: co robić, by się ratować

  • Dobrostan nauczyciela przekłada się na uczniów

  • Seks nie ma terminu przydatności

  • Piotr Szpakowski/Adobe Stock

    Nawyki w dzieciństwie decydują o zdrowiu w dorosłości

    Sposób, w jaki traktowany jest organizm w pierwszych latach życia, silnie rzutuje na zdrowie nawet dużo później. Dotyczy to zarówno ciała, jak i psychiki – wskazują badania.

  • Jesteś w ciąży? Zaszczep się przeciw krztuścowi

  • Młodzi ludzie coraz częściej mają problemy z sercem