Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
12.10.2022 , 11:34 Aktualizacja: 12.10.2022, 11:48
Informacja prasowa

Integracja badań klinicznych w Akademii Leona Koźmińskiego -konferencja

Akademia Leona Koźmińskiego zaprasza na II Międzynarodową Konferencję „Badania Kliniczne to MY” w dniach 14-15 października 2022 w Warszawie. Partnerami merytorycznymi są: Gdański Uniwersytet Medyczny, Centrum Transferu Technologii GUMED, Związek Firm Biotechnologicznych BioForum oraz Kozminski Business HUB.

Fot. ALK Fot. ALK

Zorganizowane rok wcześniej pierwsze stacjonarne spotkanie specjalistów z branży badań klinicznych spotkało się z dużym zainteresowaniem. Pomimo pandemii przybyło ponad stu uczestników. To zachęciło organizatorów do przekształcenia wydarzenia w imprezę cykliczną. Ubiegłoroczne spotkanie pokazało, że warto i trzeba rozmawiać o nowoczesnych rozwiązaniach w badaniach klinicznych.

- Zależy nam na tym, by pomysły usprawniające działanie ochrony zdrowia i poprawiające wyniki leczenia, od których zależy nasza przyszłość, były bezpiecznie opracowywane i wdrażane. Wierzymy, że formuła spotkania, w którym spotkają się przedstawiciele dwóch innowacyjnych dziedzin medycyny – startupów med-tech i badań klinicznych, zaowocuje na przyszłość – mówi dr Łukasz Więch, lider studiów w ochronie zdrowia Akademii Leona Koźmińskiego. Chcemy dyskutować w gronie ekspertów by wypracowywać nowe rozwiązania i zawiązywać współpracę skutkujące rozwojem medycyny. 

W pierwszym dniu zaplanowano dyskusję o wartościowaniu projektów z branży med-tech i o kryteriach, na podstawie których można ocenić, czy opracowywany pomysł faktycznie wpłynie w pozytywny sposób na sytuację ochrony zdrowia oraz czy ma potencjał wdrożeniowy. Po panelu dyskusyjnym rozpoczynającym wydarzenie odbędzie się szereg prelekcji merytorycznych oraz prezentacje startupów med-tech, biorących udział w konkursie na najlepszy pomysł, moderowane przez Kozminski Business Hub. Kapituła wybierze zwycięzcę, który w nagrodę otrzyma program akceleracyjny współtworzony przez ALK, GUMED i BioForum. Eksperci którzy zapowiedzieli swój udział w tym dniu i zaprezentują swoje wykłady to miedzy innymi dr Andrzej Ryś, dyrektor i ekspert w Komisji Europejskiej, prof. Katarzyna Kolasa z Akademii Leona Koźmińskiego, Artur Olesch, światowej sławy dziennikarz innowacji w ochronie zdrowia, Joanna Broy z EIT Health.

Tematyka poruszana podczas drugiego dnia konferencji obejmuje zagadnienia związane z badaniami klinicznymi. W ramach bloku innowacyjnych terapii odbędą się wykłady profesorów medycyny, którzy przekażą wiedzę o najnowszych pochodzących z badań, osiągnięciach neurologii, kardiologii i onkologii. W trakcie paneli poświęconych ścieżce rejestracji leków na choroby rzadkie oraz wdrożeniu rozporządzenia unijnego nr 536/2014 w sprawie prowadzenia badań klinicznych, odbędą się przekrojowe dyskusje z ważnymi interesariuszami rynku.

W ostatniej części spotkania poruszona zostanie dyskusja na temat niektórych z globalnych trendów w badaniach klinicznych. Wystąpią m.in. dr Antoni Jędrzejowski, prezes GCPpl, dr Jacques Demotes, dyrektor generalny ECRIN, dr Iga Lipska, europejski ekspert zdrowia publicznego i konsultant GUMED, prof. Bartosz Karaszewski, GUMED, dr Agata Bloswick, Global Head Start-Up Operations and Regulatory Submissions w Labcorp.

Celem konferencji jest integracja i wsparcie dla środowiska badań klinicznych i startupów med-tech, dzielenie się wiedzą z obszaru przełomowych dokonań w badaniach klinicznych i zmian w prawie. Dlatego udział w niej zapowiadają reprezentanci środowiska medycznego, pracownicy ośrodków badawczych, firm biotechnologicznych, farmaceutycznych i CRO, przedstawiciele organizacji pacjenckich, administracji publicznej, twórcy startupów z szeroko rozumianej dziedziny medycznej oraz inwestorzy poszukujący ciekawych i nowoczesnych pomysłów na rozwój.

Oprócz spotkania w auli ALK, konferencja będzie dostępna również online, z wykorzystaniem komunikacji audiowizualnej i z możliwością brania udziału w dyskusji. Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie z języka polskiego na angielski i odwrotnie dzięki wsparciu biura tłumaczeń Kontekst.

Strona konferencji z programem oraz rejestracją: https://www.kozminski.edu.pl/pl/2nd-international-conference-we-are-clinical-reaserch-pl 

Źródło informacji prasowej: Akademia Leona Koźmińskiego

Infografika Akademii Leona Koźmińskiego

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki wideo) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Za materiał opublikowany jako "informacja prasowa" w „Serwisie Zdrowie. Postaw na Wiedzę!” odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jej nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji prasowej”. Wszystkie materiały opublikowane w Serwisie Zdrowie mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. Zdjęcie załączone do informacji prasowej można bezpłatnie wykorzystać wyłącznie z treścią niniejszej informacji. Materiały oznaczone jako „materiał partnerski” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami, instytucjami lub organizacjami w ramach umów na obsługę medialną. „Portal Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę” ma charakter informacyjno-edukacyjny i nie może być traktowany jako źródło porad medycznych. W sytuacji problemów ze zdrowiem należy udać się po pomoc do odpowiedniego profesjonalisty medycznego.
Id materiału: 2642

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.