Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
14.12.2021 , 14:21 Aktualizacja: 08.08.2022, 11:31

Polska na tle państw UE w czasie pandemii. Raport o stanie zdrowia i systemu

Do końca października tego roku COVID-19 zabrał przedwcześnie życie prawie 800 tysiącom ludzi na terenie Unii Europejskiej i krajach EOG. Jak poszczególne państwa radziły sobie z pandemią? Jak na tym tle wygląda Polska? Co nas czeka w najbliższym czasie? To niektóre pytania, na które odpowiadają opublikowane w tym tygodniu raporty unijne. Dyskutowali o nich zaproszeni do studia Serwisu Zdrowie eksperci - współautorka raportu o Polsce i dyrektor z Komisji Europejskiej. Zachęcamy do obejrzenia zapisu spotkania.

Wnioski z raportów w czasie godzinnego spotkania prasowego on-line przedstawili:

  • prof. Iwona Kowalska-Bobko, dyrektor Instytutu Zdrowia Publicznego, Uniwersytet Jagielloński, współautorka raportu „Polska. Profil systemu ochrony zdrowia 2020-2021” oraz
  • dr Andrzej Ryś, dyrektor ds. systemów opieki zdrowotnej, produktów medycznych i innowacji z Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności w Komisji Europejskiej.

Opracowane przez ekspertów raporty dotyczą:

  • stanu zdrowia społeczeństw państw Unii Europejskiej oraz Norwegii i Islandii;
  • wpływu pandemii COVID-19 na najważniejsze wskaźniki zdrowotne;
  • sposobów radzenia sobie z pandemią w różnych krajach;
  • zagrożeń zdrowotnych w Polsce i Unii Europejskiej;
  • odporności systemów ochrony zdrowia oraz ich zdolności do reagowania na wyzwania, które przyniosła pandemia i na jej konsekwencje.

Spotkanie jest ostatnim w tym roku webinarem z cyklu Środy o zdrowiu z Komisją Europejską, który jest organizowany w partnerstwie z Przedstawicielstwem KE w Polsce.

jw, zdrowie.pap.pl

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Id materiału: 2251

TAGI:

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.