14 marca trzeci Kongres Zdrowia Kobiet

14 marca (czwartek) w Centralnym Domu Technologii (ul. Krucza 50, Warszawa, I piętro) odbędzie się III Kongres Zdrowia Kobiet. Hasłem tegorocznego kongresu jest: Empatia - Aktywizacja - Zaufanie

żródło: Kongres Zdrowia Kobiet. Fundacja Żyjmy Zdrowo.
żródło: Kongres Zdrowia Kobiet. Fundacja Żyjmy Zdrowo.

Kongres odbędzie się formule hybrydowej. Transmisja będzie dostępna na stronie: www.kongreszdrowiakobiet.pl. Organizatorzy proszą o rejestrację pod linkiem: https://app.evenea.pl/event/kzk2024-akredytacja/.

Według antropolożki Margaret Mead jednym z pierwszych przejawów cywilizacji była złamana i wyleczona kość. Cywilizacja zaczęła się tam, gdzie ktoś komuś pomógł w trudnej sytuacji.

Przyjrzymy się, jak dziś pomagamy sobie w trudnych sytuacjach, w kryzysie, jakim jest choroba. Nasze zdrowie powinno opierać się na dobrym projekcie, solidnych fundamentach i mocnej konstrukcji. Na architekturę zdrowia składa się edukacja, profilaktyka, dostęp do lekarza i nowoczesnych terapii. Zdrowie wymaga kompetencji i wysiłku. Szkoły, rodziny i społeczeństwa.

Na różnych etapach życia musimy mieć zaufanie do sytemu opieki zdrowotnej: kiedy podejmujemy decyzję o powiększeniu rodziny, kiedy słyszymy diagnozę i w naszej drodze do zdrowia. Nie zapominamy o seniorkach. Część to osoby aktywne zawodowo, ale też takie, które wymagają stałej opieki - jest to wyzwaniem nie tylko dla systemu.

„Tematem przewodnim kongresu będzie zdrowie pokoleniowe kobiet. Po raz drugi wręczymy nagrody >>Kreatorki zdrowia<< - dla kobiet, które angażują się w działania na rzecz poprawy zdrowia Polaków Zapraszamy na Kongres Zdrowia Kobiet” - mówi prezes Fundacji „Żyjmy Zdrowo”, organizatorka Kongresu Zdrowia Kobiet Iwona Schymalla.

Źródło informacji prasowej: Fundacja Żyjmy Zdrowo

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe Stock/Photographee.eu

    Kiedy wybrać się po raz pierwszy z córką do ginekologa?

    Pierwsza wizyta dziewczynki u ginekologa to duże przeżycie, ale lepiej jej nie odkładać. Jeśli nic niepokojącego się nie dzieje, to można pojawić się w gabinecie po roku od pierwszego krwawienia, nie później jednak niż do ukończenia przez młodą pacjentkę 15 lat. Przed wizytą warto porozmawiać o tym, co czeka ją w gabinecie – radzi dr n. med. Ewa Kuś, konsultant ds. ginekologii i położnictwa Grupy Luxmed.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    Sól jodowana: jak ustrzegliśmy się poważnej choroby

    Niedobór jodu może wywołać chorobę charakteryzującą się głębokim ubytkiem możliwości intelektualnych. To właśnie on odpowiadał w dawnych czasach za występowanie na terenie Szwajcarii tzw. kretynizmu endemicznego. Polska ustrzegła się tego losu, bo w 1935 roku wprowadzono skuteczną profilaktykę - do soli kuchennej dodawany był jodek potasu.

  • fot. tanantornanutra/Adobe Stock

    Jak wygląda świat, gdy traci się wzrok?

    Pewnego dnia obudziłem się i już nic nie widziałem. Całe dzieciństwo przygotowywano mnie na ten moment, ale czy można być na to naprawdę gotowym? Największą szkołę życia dało mi morze. Ono buja każdego tak samo – opowiada Bartosz Radomski, fizjoterapeuta i przewodnik po warszawskiej Niewidzialnej Wystawie.

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock/Philip

    Niepoczytalność - czyn z kodeksu karnego, a winy nie ma

    Popełnił odrażający czyn i zamiast w więzieniu ląduje w szpitalu, a bywa, że wkrótce z niego wychodzi. Choć kłóci się to z popularnym poczuciem sprawiedliwości, są ludzie, którzy nie są winni, choć popełnili czyn zabroniony. Czym jest niepoczytalność i o tym, że czyny w tym stanie to niewielki odsetek złamania reguł prawa opowiada krajowy konsultant ds. psychiatrii prof. Piotr Gałecki*.

  • Test na HIV w gabinecie lekarza POZ

  • Szczawiany – mroczne oblicze rabarbaru

  • Szczawiany – mroczne oblicze rabarbaru

  • Trzy „P” dla zdrowia psychicznego

  • Adobe Stock

    Mleko matki pamięta emocje

    Zdrowie psychiczne kobiety wpływa na skład jej pokarmu, od hormonów po mikrobiom. To może mieć znaczenie dla rozwoju dziecka. Oddziaływać na jego odporność, a nawet osobowość – wynika z przeglądu badań, przygotowanego przez studentów i naukowców z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

  • Zespół cieśni nadgarstka niedocenianą cechą RZS

  • Fizjoterapia w opiece długoterminowej