14 marca trzeci Kongres Zdrowia Kobiet

14 marca (czwartek) w Centralnym Domu Technologii (ul. Krucza 50, Warszawa, I piętro) odbędzie się III Kongres Zdrowia Kobiet. Hasłem tegorocznego kongresu jest: Empatia - Aktywizacja - Zaufanie

żródło: Kongres Zdrowia Kobiet. Fundacja Żyjmy Zdrowo.
żródło: Kongres Zdrowia Kobiet. Fundacja Żyjmy Zdrowo.

Kongres odbędzie się formule hybrydowej. Transmisja będzie dostępna na stronie: www.kongreszdrowiakobiet.pl. Organizatorzy proszą o rejestrację pod linkiem: https://app.evenea.pl/event/kzk2024-akredytacja/.

Według antropolożki Margaret Mead jednym z pierwszych przejawów cywilizacji była złamana i wyleczona kość. Cywilizacja zaczęła się tam, gdzie ktoś komuś pomógł w trudnej sytuacji.

Przyjrzymy się, jak dziś pomagamy sobie w trudnych sytuacjach, w kryzysie, jakim jest choroba. Nasze zdrowie powinno opierać się na dobrym projekcie, solidnych fundamentach i mocnej konstrukcji. Na architekturę zdrowia składa się edukacja, profilaktyka, dostęp do lekarza i nowoczesnych terapii. Zdrowie wymaga kompetencji i wysiłku. Szkoły, rodziny i społeczeństwa.

Na różnych etapach życia musimy mieć zaufanie do sytemu opieki zdrowotnej: kiedy podejmujemy decyzję o powiększeniu rodziny, kiedy słyszymy diagnozę i w naszej drodze do zdrowia. Nie zapominamy o seniorkach. Część to osoby aktywne zawodowo, ale też takie, które wymagają stałej opieki - jest to wyzwaniem nie tylko dla systemu.

„Tematem przewodnim kongresu będzie zdrowie pokoleniowe kobiet. Po raz drugi wręczymy nagrody >>Kreatorki zdrowia<< - dla kobiet, które angażują się w działania na rzecz poprawy zdrowia Polaków Zapraszamy na Kongres Zdrowia Kobiet” - mówi prezes Fundacji „Żyjmy Zdrowo”, organizatorka Kongresu Zdrowia Kobiet Iwona Schymalla.

Źródło informacji prasowej: Fundacja Żyjmy Zdrowo

ZOBACZ PODOBNE

  • M.Kmieciński/PAP

    Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

    Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to jedna z najważniejszych chorób, z którymi boryka się okulistyka i najczęstsza przyczyną utraty wzroku w krajach rozwiniętych. Dla lekarzy to wyzwanie, bo pacjenci często zgłaszają się zbyt późno, a wystarczy wykonać prosty test – podkreśla prof. dr hab. n. med. Sławomir Teper, okulista, chirurg witreoretinalny ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    "Niepełnosprawny" czy "osoba z niepełnosprawnością"?

    Język jest materią żywą. Słowo potrafi z jednej strony krzywdzić i ranić, z drugiej uskrzydlać i wspierać. Niektóre zwroty czy pojedyncze słowa odchodzą do lamusa, nabierają innego znaczenia lub są zastępowane innymi, bo wydają nam się stygmatyzujące. Czy dlatego coraz częściej słyszymy wyrażenie: „osoba z niepełnosprawnością” zamiast: „osoba niepełnosprawna”?

  • Fot. PetitNuage/Adobe Stock

    Nikt nie odda wzroku skradzionego przez jaskrę

    Jaskry nie można wyleczyć. Kradnie nam wzrok i wcale nie jest przypisana starości. Nowe okulary na nosie, po badaniu jedynie ostrości widzenia, nie świadczą o tym, że na dnie oka nie czai się ta podstępna choroba, którą ma około milion Polaków, a połowa z nich o tym nie wie. O diagnostyce i leczeniu jaskry opowiada prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

  • AdobeStock

    Jąkanie – gdy mowa nie nadąża za myślami

    Nawet aktorzy czy politycy się jąkają, ale przypadłość ta potrafi mocno utrudniać życie. Pojawia się zwykle w dzieciństwie. Szczęśliwie w większości przypadków ustępuje samoczynnie. Czasami potrzebna jest jednak pomoc specjalistów, więc trzeba być czujnym.

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock

    Ratownik medyczny: na polu walki nikt się nie przejmuje bakteriami

    Zasada jest prosta: na polu walki nie ma bakterii; podstawowe zadanie: dowieźć żywego poszkodowanego do bezpiecznej strefy, do szpitala - mówi Marek, doświadczony ratownik, prowadzący dla studentów WUM zajęcia z medycyny pola walki.

  • Dekalog zdrowych piersi

  • Zdrowie potrzebuje czystych gleb

  • Rak płuca od podejrzenia do leczenia – pacjent jak listonosz

  • Operacja bariatryczna to coś więcej niż zmiana budowy przewodu pokarmowego

  • Adobe Stock

    Uwaga, wścieklizna!

    Wścieklizna w Polsce nie stwarza dużego zagrożenia epidemiologicznego, ale pojawiają się pojedyncze przypadki tej choroby u zwierząt. Ostatnio wykryto ją w Lubelskiem – u psa, lisa i sarny. Gdy dojdzie do pogryzienia, oślinienia rany lub zadrapania przez zwierzę, u którego podejrzewamy tę chorobę, trzeba jak najszybciej udać się do lekarza. Żadna inna choroba nie jest tak śmiertelna.

  • Insulinooporność to synonim nadwagi lub otyłości, a nie choroba

  • Praca na stojąco przy biurku jednak szkodliwa dla zdrowia