Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
06.03.2023 , 12:17 Aktualizacja: 06.03.2023, 14:11
Informacja prasowa

8 marca drugi Kongres Zdrowia Kobiet

Fundacja Żyjmy Zdrowo oraz Polsko-Amerykańska Fundacja Onkologiczna zaprasza na drugi KONGRES ZDROWIA KOBIET, który odbędzie się pod hasłem: uważność, sprawczość, zdrowie. To właśnie te trzy wartości będą osią dla różnorodnych tematycznie debat eksperckich.

Fundacja Żyjmy Zdrowo Fundacja Żyjmy Zdrowo

Po pierwsze: uważność

Katarzyna Miller w jednym z felietonów napisała: „kobiety, które są tak dobre w troszczeniu się o innych, bardzo często nie potrafią się zatroszczyć same o siebie”. Trudno z tym polemizować. Jednak jeśli potrafimy troszczyć się o innych, zadajmy sobie pytanie czego wymaga troska o siebie? Uważności. Wielkiej-małej zmiany: zrobienia miejsca na spotkanie siebie i swoich potrzeb.

Po drugie: sprawczość

Bezradność to czerwony znak stopu. Widzimy go i odczytujemy jasny komunikat: dalej nie pojedziemy. Tymczasem bezradność nikogo i niczego nie definiuje. Zamiast tego daje informację, że nasza sprawczość jest po prostu gdzie indziej. A skoro jest- to jest do niej też i droga.

Po trzecie: zdrowie

Z pewnością tylko to jedno słowo - zdrowie - ma tak wiele synonimów: równowaga, rozwój, szczęście, czułość, wolność, moc, przyjemność, sukces, radość, bezpieczeństwo, spokój. Zdrowie jest potrzebą, celem, życzeniem, dobrostanem, wartością. I choć jest na literę „z”- to od niego powinien zaczynać się alfabet osobistych i społecznych priorytetów. Razem w społeczności świadomych i zaangażowanych uczestników Kongresu Zdrowia Kobiet dopisujemy kolejne znaczenia zdrowia.

Dialog

Spotkanie przedsiębiorczych, silnych, doświadczonych kobiet jest najważniejszym narzędziem Kongresu. To ono prowadzi do dialogu, a ten do wymiany spostrzeżeń, wielu inspiracji, ale przede wszystkim zwrócenia uwagi decydentów na problematykę zdrowotną i ukierunkowanie społecznej edukacji zdrowotnej.

A to wszystko wydarzy się 8 marca w Warszawie, w Centralnym Domu Technologii przy ulicy Kruczej 50. Kongres Zdrowia Kobiet pełen znamienitych gości ma szansę stać się nowoczesnym symbolem Dnia Kobiet, takim który wpisuje się w europejskie rozumienie wartości, na których budowany jest oczekiwany standard jakości życia.

Doświadczenie. Ubiegłoroczna pierwsza edycja Kongresu pokazała jak ważne jest sprofilowanie debaty publicznej o zdrowiu, biznesie, rozwoju medycyny i przedsiębiorczości zawodowej na potrzeby kobiet. Doświadczenia przekazane przez panelistów otworzyły zupełnie nowy rozdział w dyskusji o opiece zdrowotnej kobiet w Polsce, na którą składają się profilaktyka, poprawa zdrowia i samopoczucia, pomoc psychologiczna, wsparcie w macierzyństwie oraz opiece nad niepełnosprawnym dzieckiem.

Drugą edycję Kongresu Zdrowia Kobiet otworzą: Anna Clunes – ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce, Barbara Dziuk – członkini sejmowej Komisji Zdrowia, przewodnicząca Zespołu ds. chorób rzadkich, Jadwiga Emilewicz – b. wiceprezes Rady Ministrów, b. minister rozwoju, Beata Małecka-Libera – przewodnicząca senackiej Komisji Zdrowia oraz Zofia Małas – prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych. Wśród prelegentów znajdą się m.in.: Marlena Maląg – minister rodziny i polityki społecznej, Piotr Bromber – podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, prof. Gertuda Uścińska – prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Paweł Kowal – przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. Europejskiej Unii Zdrowia oraz prof. Jarosław Pinkas – konsultant krajowy w dziedzinie zdrowia publicznego.

Fundacja Żyjmy Zdrowo

Fundacja Żyjmy Zdrowo

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie: http://www.kongreszdrowiakobiet.pl

KONTAKT: biuro@kongreszdrowiakobiet.pl

Źródło informacji: Fundacja Żyjmy Zdrowo

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki wideo) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Za materiał opublikowany jako "informacja prasowa" w „Serwisie Zdrowie. Postaw na Wiedzę!” odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jej nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji prasowej”. Wszystkie materiały opublikowane w Serwisie Zdrowie mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. Zdjęcie załączone do informacji prasowej można bezpłatnie wykorzystać wyłącznie z treścią niniejszej informacji. Materiały oznaczone jako „materiał partnerski” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami, instytucjami lub organizacjami w ramach umów na obsługę medialną. „Portal Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę” ma charakter informacyjno-edukacyjny i nie może być traktowany jako źródło porad medycznych. W sytuacji problemów ze zdrowiem należy udać się po pomoc do odpowiedniego profesjonalisty medycznego.
Id materiału: 2946

TAGI:

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.