Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
06.12.2022 , 16:56 Aktualizacja: 08.12.2022, 16:57
Informacja prasowa

Dla kogo przeszczep włosów Smart Graft?

Łysienie to problem, który dotyka wielu mężczyzn w każdym wieku. Nadmierne wypadanie włosów występuje u nich zwłaszcza z przyczyn genetycznych. Ale na łysienie narażone są również kobiety, u których ubytek włosów występuje zazwyczaj na skutek zmian hormonalnych. Przeszczep włosów to jedna z metod pozwalających na trwałe zagęszczenie czupryny. Sprawdź, kto może skorzystać z zabiegu Smart Graft.

Fot. Pexels Fot. Pexels

Smart Graft to jedna z najnowocześniejszych metod leczenia łysienia, dostępna m.in. w warszawskiej Klinice Miracki (https://klinikamiracki.pl/lysienie/). Jest to zabieg przeszczepu włosów, który wykorzystuje metodę transplantacji pojedynczych mieszków włosowych, tzw. graftów. Dzięki temu procedura jest dużo mniej inwazyjna, bardziej skuteczna i bezpieczniejsza niż starsze metody. Ma też szersze zastosowanie.

Przeszczep włosów Smart Graft – wskazania i przeciwwskazania

Przeszczep włosów Smart Graft to dobre rozwiązanie w przypadku różnych typów łysienia:

  • androgenowego (u kobiet i mężczyzn),
  • pourazowego
  • po napromieniowaniu,
  • po oparzeniach,
  • w wyniku wyleczonych stanów zapalnych skórnych,
  • w miejscach blizn pooperacyjnych.

Transplantacja włosów pozwala również na zagęszczenie brwi, zarostu na twarzy czy owłosienia klatki piersiowej u mężczyzn.

Wśród przeciwwskazań do przeszczepu włosów znajdują się:

  • łysienie plackowate – ze względu na wysokie ryzyko odrzucenia przeszczepu,
  • przedwczesne łysienie androgenowe,
  • łuszczyca,
  • nawracające stany zapalne skóry głowy,
  • cukrzyca,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • niektóre choroby sercowo-naczyniowe,
  • ogólny zły stan zdrowia.

Na czym polega transplantacja włosów metodą Smart Graft

Przeszczep włosów wykonywany jest przez lekarza specjalizującego się w tej dziedzinie. Zabieg poprzedzony jest konsultacją, której celem jest przede wszystkim wykluczenie przeciwwskazań do transplantacji włosów. Cała procedura trwa od 4 do około 6 godzin.

Przeszczep włosów rozpoczyna się od podania znieczulenia w skórę głowy. Następnie lekarz przystępuje do pobierania mieszków włosowych. Miejscem dawczym jest najczęściej tył głowy. Lekarz posługuje się specjalną głowicą wyposażoną w mikroskalpel zagłębiający się maksymalnie na 1 mm. Urządzenie jest bardzo precyzyjne i nie uszkadza pobieranych implantów włosów. Mieszki włosowe przechowywane są w sterylnych warunkach, dzięki czemu zachowują wysoką żywotność, sięgającą około 98 proc..

Ostatnim i najważniejszym etapem tego nowoczesnego przeszczepu włosów jest implantacja mieszków w miejscu biorczym. Lekarz w porozumieniu z pacjentem, ustala kształt nowej linii włosów i zarysowuje ją na skórze głowy, jeszcze przed zabiegiem. Dzięki temu możliwe jest bardzo precyzyjne umieszczenie implantów włosów, aby przyszła fryzura do złudzenia przypominała naturalne owłosienie.

Zalety nowoczesnego przeszczepu włosów

Zabieg Smart Graft jest jednorazowy. Choć oczywiście można wykonywać go kilkukrotnie, np. w celu zagęszczenia owłosienia na różnych obszarach lub po upływie kilku lat powtórzyć zabieg dla zwiększenia efektów.

Pobieranie mieszków włosowych za pomocą obrotowej głowicy oraz ich transplantacja przy użyciu nowoczesnej pompy, sprawiają, że czas trwania przeszczepu włosów Smart Grafy jest dużo krótszy w porównaniu do starszych metod.

Rekonwalescencja po zabiegu Smart Graft jest bardzo krótka. Skutki uboczne, takie jak podrażnienie skóry głowy, punktowe ranki czy tkliwość, ustępują bardzo szybko. Drobne uszkodzenia naskórka goją się błyskawicznie, a skóra przestaje boleć już po kilkunastu godzinach po zabiegu.

W razie innych pytań dotyczących przeszczepu włosów umów się na konsultację ze specjalistą w warszawskiej Klinice Miracki

Więcej informacji: https://klinikamiracki.pl

Źródło informacji: Klinika Miracki

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki wideo) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Za materiał opublikowany jako "informacja prasowa" w „Serwisie Zdrowie. Postaw na Wiedzę!” odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jej nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji prasowej”. Wszystkie materiały opublikowane w Serwisie Zdrowie mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. Zdjęcie załączone do informacji prasowej można bezpłatnie wykorzystać wyłącznie z treścią niniejszej informacji. Materiały oznaczone jako „materiał partnerski” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami, instytucjami lub organizacjami w ramach umów na obsługę medialną. „Portal Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę” ma charakter informacyjno-edukacyjny i nie może być traktowany jako źródło porad medycznych. W sytuacji problemów ze zdrowiem należy udać się po pomoc do odpowiedniego profesjonalisty medycznego.
Id materiału: 2751

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.