Dla kogo przeszczep włosów Smart Graft?

Łysienie to problem, który dotyka wielu mężczyzn w każdym wieku. Nadmierne wypadanie włosów występuje u nich zwłaszcza z przyczyn genetycznych. Ale na łysienie narażone są również kobiety, u których ubytek włosów występuje zazwyczaj na skutek zmian hormonalnych. Przeszczep włosów to jedna z metod pozwalających na trwałe zagęszczenie czupryny. Sprawdź, kto może skorzystać z zabiegu Smart Graft.

Fot. Pexels
Fot. Pexels

Smart Graft to jedna z najnowocześniejszych metod leczenia łysienia, dostępna m.in. w warszawskiej Klinice Miracki (https://klinikamiracki.pl/lysienie/). Jest to zabieg przeszczepu włosów, który wykorzystuje metodę transplantacji pojedynczych mieszków włosowych, tzw. graftów. Dzięki temu procedura jest dużo mniej inwazyjna, bardziej skuteczna i bezpieczniejsza niż starsze metody. Ma też szersze zastosowanie.

Przeszczep włosów Smart Graft – wskazania i przeciwwskazania

Przeszczep włosów Smart Graft to dobre rozwiązanie w przypadku różnych typów łysienia:

  • androgenowego (u kobiet i mężczyzn),
  • pourazowego
  • po napromieniowaniu,
  • po oparzeniach,
  • w wyniku wyleczonych stanów zapalnych skórnych,
  • w miejscach blizn pooperacyjnych.
Fot. K.Kamiński/PAP

Silny stres, a potem wypadają włosy

Transplantacja włosów pozwala również na zagęszczenie brwi, zarostu na twarzy czy owłosienia klatki piersiowej u mężczyzn.

Wśród przeciwwskazań do przeszczepu włosów znajdują się:

  • łysienie plackowate – ze względu na wysokie ryzyko odrzucenia przeszczepu,
  • przedwczesne łysienie androgenowe,
  • łuszczyca,
  • nawracające stany zapalne skóry głowy,
  • cukrzyca,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • niektóre choroby sercowo-naczyniowe,
  • ogólny zły stan zdrowia.

Na czym polega transplantacja włosów metodą Smart Graft

Przeszczep włosów wykonywany jest przez lekarza specjalizującego się w tej dziedzinie. Zabieg poprzedzony jest konsultacją, której celem jest przede wszystkim wykluczenie przeciwwskazań do transplantacji włosów. Cała procedura trwa od 4 do około 6 godzin.

Przeszczep włosów rozpoczyna się od podania znieczulenia w skórę głowy. Następnie lekarz przystępuje do pobierania mieszków włosowych. Miejscem dawczym jest najczęściej tył głowy. Lekarz posługuje się specjalną głowicą wyposażoną w mikroskalpel zagłębiający się maksymalnie na 1 mm. Urządzenie jest bardzo precyzyjne i nie uszkadza pobieranych implantów włosów. Mieszki włosowe przechowywane są w sterylnych warunkach, dzięki czemu zachowują wysoką żywotność, sięgającą około 98 proc..

Ostatnim i najważniejszym etapem tego nowoczesnego przeszczepu włosów jest implantacja mieszków w miejscu biorczym. Lekarz w porozumieniu z pacjentem, ustala kształt nowej linii włosów i zarysowuje ją na skórze głowy, jeszcze przed zabiegiem. Dzięki temu możliwe jest bardzo precyzyjne umieszczenie implantów włosów, aby przyszła fryzura do złudzenia przypominała naturalne owłosienie.

Zalety nowoczesnego przeszczepu włosów

Zabieg Smart Graft jest jednorazowy. Choć oczywiście można wykonywać go kilkukrotnie, np. w celu zagęszczenia owłosienia na różnych obszarach lub po upływie kilku lat powtórzyć zabieg dla zwiększenia efektów.

Pobieranie mieszków włosowych za pomocą obrotowej głowicy oraz ich transplantacja przy użyciu nowoczesnej pompy, sprawiają, że czas trwania przeszczepu włosów Smart Grafy jest dużo krótszy w porównaniu do starszych metod.

Rekonwalescencja po zabiegu Smart Graft jest bardzo krótka. Skutki uboczne, takie jak podrażnienie skóry głowy, punktowe ranki czy tkliwość, ustępują bardzo szybko. Drobne uszkodzenia naskórka goją się błyskawicznie, a skóra przestaje boleć już po kilkunastu godzinach po zabiegu.

W razie innych pytań dotyczących przeszczepu włosów umów się na konsultację ze specjalistą w warszawskiej Klinice Miracki

Więcej informacji: https://klinikamiracki.pl

Źródło informacji: Klinika Miracki

ZOBACZ PODOBNE

  • M.Kmieciński/PAP

    Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

    Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to jedna z najważniejszych chorób, z którymi boryka się okulistyka i najczęstsza przyczyną utraty wzroku w krajach rozwiniętych. Dla lekarzy to wyzwanie, bo pacjenci często zgłaszają się zbyt późno, a wystarczy wykonać prosty test – podkreśla prof. dr hab. n. med. Sławomir Teper, okulista, chirurg witreoretinalny ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    "Niepełnosprawny" czy "osoba z niepełnosprawnością"?

    Język jest materią żywą. Słowo potrafi z jednej strony krzywdzić i ranić, z drugiej uskrzydlać i wspierać. Niektóre zwroty czy pojedyncze słowa odchodzą do lamusa, nabierają innego znaczenia lub są zastępowane innymi, bo wydają nam się stygmatyzujące. Czy dlatego coraz częściej słyszymy wyrażenie: „osoba z niepełnosprawnością” zamiast: „osoba niepełnosprawna”?

  • Fot. PetitNuage/Adobe Stock

    Nikt nie odda wzroku skradzionego przez jaskrę

    Jaskry nie można wyleczyć. Kradnie nam wzrok i wcale nie jest przypisana starości. Nowe okulary na nosie, po badaniu jedynie ostrości widzenia, nie świadczą o tym, że na dnie oka nie czai się ta podstępna choroba, którą ma około milion Polaków, a połowa z nich o tym nie wie. O diagnostyce i leczeniu jaskry opowiada prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

  • AdobeStock

    Jąkanie – gdy mowa nie nadąża za myślami

    Nawet aktorzy czy politycy się jąkają, ale przypadłość ta potrafi mocno utrudniać życie. Pojawia się zwykle w dzieciństwie. Szczęśliwie w większości przypadków ustępuje samoczynnie. Czasami potrzebna jest jednak pomoc specjalistów, więc trzeba być czujnym.

NAJNOWSZE

  • Kongres Zdrowie Polaków

    6. edycja Kongresu „Zdrowie Polaków” już w najbliższy poniedziałek

    Patronat Serwisu Zdrowie

    Tegoroczna edycja Kongresu „Zdrowie Polaków odbędzie się pod hasłem „Nauka dla zdrowia społeczeństwa”. Serwis Zdrowie jest patronem medialnym wydarzenia. Wśród zaproszonych gości przedstawiciele świata medycyny, nauki, polityki.

  • Cukrzyca typu 1 – przyczyny i objawy

  • Uzależnienia u dzieci i młodzieży – na co należy zwrócić uwagę?

  • Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

  • Kiedy zacząć myć zęby dziecku?

  • Adobe Stock

    Operacja bariatryczna to coś więcej niż zmiana budowy przewodu pokarmowego

    W operacji bariatrycznej chodzi naprawdę o coś więcej niż zmniejszenie rozmiaru ciała, do którego pacjent przez lata potrafi się przyzwyczaić. Otyłość to choroba, którą bezwzględnie należy leczyć wszystkimi dostępnymi metodami, bo szerzy spustoszenie w organizmie. To nie jest wybór chorego – zaznacza prof. Wojciech Lisik chirurg bariatra, transplantolog. Wyjaśnia, na czym polega zabieg i jakiej recepty osobie z otyłością absolutnie wystawić nie można.

  • CRM – zespół sercowo-nerkowo-metaboliczny. Nowe spojrzenie na szereg schorzeń

  • HIV: kiedyś drżeliśmy, dziś ignorujemy