Dla kogo przeszczep włosów Smart Graft?

Łysienie to problem, który dotyka wielu mężczyzn w każdym wieku. Nadmierne wypadanie włosów występuje u nich zwłaszcza z przyczyn genetycznych. Ale na łysienie narażone są również kobiety, u których ubytek włosów występuje zazwyczaj na skutek zmian hormonalnych. Przeszczep włosów to jedna z metod pozwalających na trwałe zagęszczenie czupryny. Sprawdź, kto może skorzystać z zabiegu Smart Graft.

Fot. Pexels
Fot. Pexels

Smart Graft to jedna z najnowocześniejszych metod leczenia łysienia, dostępna m.in. w warszawskiej Klinice Miracki (https://klinikamiracki.pl/lysienie/). Jest to zabieg przeszczepu włosów, który wykorzystuje metodę transplantacji pojedynczych mieszków włosowych, tzw. graftów. Dzięki temu procedura jest dużo mniej inwazyjna, bardziej skuteczna i bezpieczniejsza niż starsze metody. Ma też szersze zastosowanie.

Przeszczep włosów Smart Graft – wskazania i przeciwwskazania

Przeszczep włosów Smart Graft to dobre rozwiązanie w przypadku różnych typów łysienia:

  • androgenowego (u kobiet i mężczyzn),
  • pourazowego
  • po napromieniowaniu,
  • po oparzeniach,
  • w wyniku wyleczonych stanów zapalnych skórnych,
  • w miejscach blizn pooperacyjnych.
Fot. K.Kamiński/PAP

Silny stres, a potem wypadają włosy

Transplantacja włosów pozwala również na zagęszczenie brwi, zarostu na twarzy czy owłosienia klatki piersiowej u mężczyzn.

Wśród przeciwwskazań do przeszczepu włosów znajdują się:

  • łysienie plackowate – ze względu na wysokie ryzyko odrzucenia przeszczepu,
  • przedwczesne łysienie androgenowe,
  • łuszczyca,
  • nawracające stany zapalne skóry głowy,
  • cukrzyca,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • niektóre choroby sercowo-naczyniowe,
  • ogólny zły stan zdrowia.

Na czym polega transplantacja włosów metodą Smart Graft

Przeszczep włosów wykonywany jest przez lekarza specjalizującego się w tej dziedzinie. Zabieg poprzedzony jest konsultacją, której celem jest przede wszystkim wykluczenie przeciwwskazań do transplantacji włosów. Cała procedura trwa od 4 do około 6 godzin.

Przeszczep włosów rozpoczyna się od podania znieczulenia w skórę głowy. Następnie lekarz przystępuje do pobierania mieszków włosowych. Miejscem dawczym jest najczęściej tył głowy. Lekarz posługuje się specjalną głowicą wyposażoną w mikroskalpel zagłębiający się maksymalnie na 1 mm. Urządzenie jest bardzo precyzyjne i nie uszkadza pobieranych implantów włosów. Mieszki włosowe przechowywane są w sterylnych warunkach, dzięki czemu zachowują wysoką żywotność, sięgającą około 98 proc..

Ostatnim i najważniejszym etapem tego nowoczesnego przeszczepu włosów jest implantacja mieszków w miejscu biorczym. Lekarz w porozumieniu z pacjentem, ustala kształt nowej linii włosów i zarysowuje ją na skórze głowy, jeszcze przed zabiegiem. Dzięki temu możliwe jest bardzo precyzyjne umieszczenie implantów włosów, aby przyszła fryzura do złudzenia przypominała naturalne owłosienie.

Zalety nowoczesnego przeszczepu włosów

Zabieg Smart Graft jest jednorazowy. Choć oczywiście można wykonywać go kilkukrotnie, np. w celu zagęszczenia owłosienia na różnych obszarach lub po upływie kilku lat powtórzyć zabieg dla zwiększenia efektów.

Pobieranie mieszków włosowych za pomocą obrotowej głowicy oraz ich transplantacja przy użyciu nowoczesnej pompy, sprawiają, że czas trwania przeszczepu włosów Smart Grafy jest dużo krótszy w porównaniu do starszych metod.

Rekonwalescencja po zabiegu Smart Graft jest bardzo krótka. Skutki uboczne, takie jak podrażnienie skóry głowy, punktowe ranki czy tkliwość, ustępują bardzo szybko. Drobne uszkodzenia naskórka goją się błyskawicznie, a skóra przestaje boleć już po kilkunastu godzinach po zabiegu.

W razie innych pytań dotyczących przeszczepu włosów umów się na konsultację ze specjalistą w warszawskiej Klinice Miracki

Więcej informacji: https://klinikamiracki.pl

Źródło informacji: Klinika Miracki

ZOBACZ PODOBNE

  • Fot. PAP/P. Werewka

    Sól jodowana: jak ustrzegliśmy się poważnej choroby

    Niedobór jodu może wywołać chorobę charakteryzującą się głębokim ubytkiem możliwości intelektualnych. To właśnie on odpowiadał w dawnych czasach za występowanie na terenie Szwajcarii tzw. kretynizmu endemicznego. Polska ustrzegła się tego losu, bo w 1935 roku wprowadzono skuteczną profilaktykę - do soli kuchennej dodawany był jodek potasu.

  • fot. tanantornanutra/Adobe Stock

    Jak wygląda świat, gdy traci się wzrok?

    Pewnego dnia obudziłem się i już nic nie widziałem. Całe dzieciństwo przygotowywano mnie na ten moment, ale czy można być na to naprawdę gotowym? Największą szkołę życia dało mi morze. Ono buja każdego tak samo – opowiada Bartosz Radomski, fizjoterapeuta i przewodnik po warszawskiej Niewidzialnej Wystawie.

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Fot. PetitNuage/Adobe Stock

    Nikt nie odda wzroku skradzionego przez jaskrę

    Jaskry nie można wyleczyć. Kradnie nam wzrok i wcale nie jest przypisana starości. Nowe okulary na nosie, po badaniu jedynie ostrości widzenia, nie świadczą o tym, że na dnie oka nie czai się ta podstępna choroba, którą ma około milion Polaków, a połowa z nich o tym nie wie. O diagnostyce i leczeniu jaskry opowiada prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock

    Pierwsza pomoc emocjonalna w kryzysie – zasada czterech „Z”

    Pierwszej pomocy emocjonalnej może udzielić każdy, kto dostrzeże u innej osoby niepokojące objawy, które mogą być sygnałem kryzysu psychicznego. Obowiązuje tutaj zasada czterech „Z”. Na czym ona polega — wyjaśnia Lucyna Kicińska, ekspertka Biura ds. Zapobiegania Samobójstwom w warszawskim Instytucie Psychiatrii i Neurologii.

  • Profil hazardzisty

  • Sauna – sposób na zdrowie

  • Ludzkie kamienie: barwy, kształty i tajemnice

  • Próby samobójcze częstsze u dziewczyn

  • Dwie twarze eteru

    Eter to substancja o dwóch twarzach: z jednej strony przyczynił się do rewolucji w chirurgii, otwierając erę bezbolesnych operacji; z drugiej szybko stał się używką, a nawet, jak to miało miejsce w Polsce międzywojennej, prawdziwą plagą społeczną. Mimo to do dziś jest w medycynie ceniony. 

  • Brak łóżek i specjalistów – największe wyzwania polskiej geriatrii

  • Mleko kobiece to nie tylko pokarm