Materiał promocyjny

II Kongres Zdrowia Dzieci i Młodzieży

Fundacja Żyjmy Zdrowo serdecznie zaprasza na II Kongres Zdrowia Dzieci i Młodzieży, którego hasło przewodnie brzmi „Przyszłość - Zdrowie - Inwestycja”.

Źródło grafiki: Fundacja Żyjmy Zdrowo
Źródło grafiki: Fundacja Żyjmy Zdrowo

Demografia nie pozostawia złudzeń. Jako naród wymieramy. Dzieci i młodzież to nasi najcenniejsi obywatele, a ich zdrowie to kapitał i zasób na przyszłość. Dlatego tę część społeczeństwa powinniśmy otoczyć szczególną troską.

Zdrowie dzieci i młodzieży to nasza wspólna odpowiedzialność, gdzie rodzina pełni kluczową funkcję w kształtowaniu nawyków zdrowotnych, a na szkole spoczywa obowiązek edukacji zdrowotnej.

Zdrowie społeczne to także zdrowie jednostkowe i należy zrobić wszystko, żeby także młodzi ludzie czuli się odpowiedzialni za siebie.

W tym roku dyskusja skupi się nad potrzebą nowych strategii, analizując wyzwania związane z chorobami przewlekłymi, chorobami rzadkimi, znaczeniem diety, aktywności fizycznej, profilaktyki oraz zdrowiem psychicznym.

„Słowo >>profilaktyka<< od lat odmieniane jest przez wszystkie przypadki. I nic się nie zmienia. Czy lekcje o zdrowiu w szkołach mogą przełamać ten narodowy impas? Nie zapominamy o dzieciach z chorobami przewlekłymi. Najczęściej to rodzina jest cichym bohaterem i w wielu obszarach potrzebuje wsparcia. Nie można mówić o zdrowiu dzieci i młodzieży, nie biorąc pod lupę zdrowia psychicznego. Zapraszam do dyskusji podczas II Kongresu Zdrowia Dzieci i Młodzieży” - mówi Iwona Schymalla, pomysłodawczyni Kongresu i prezes Fundacji Żyjmy Zdrowia.

Jaka powinna być strategia na #młodązdrowąpolskę? Warto być częścią tych dyskusji i obrać kurs na #zdrowąprzyszłość.

29 sierpnia (czwartek) w Centralnym Domu Technologii (ul. Krucza 50, Warszawa) odbędzie się II Kongres Zdrowia Dzieci i Młodzieży. Wydarzenie odbędzie się w wersji hybrydowej - stacjonarnie i online. Transmisja dostępna będzie na stronie: https://kzdim.pl/

Program tutaj.

Rejestracja na kongres dostępna jest pod linkiem: https://app.evenea.pl/event/881056-kzdim2024/

Źródło informacji: Fundacja Żyjmy Zdrowo

ZOBACZ PODOBNE

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Fot. PetitNuage/Adobe Stock

    Nikt nie odda wzroku skradzionego przez jaskrę

    Jaskry nie można wyleczyć. Kradnie nam wzrok i wcale nie jest przypisana starości. Nowe okulary na nosie, po badaniu jedynie ostrości widzenia, nie świadczą o tym, że na dnie oka nie czai się ta podstępna choroba, którą ma około milion Polaków, a połowa z nich o tym nie wie. O diagnostyce i leczeniu jaskry opowiada prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

  • M.Kmieciński/PAP

    Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

    Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to jedna z najważniejszych chorób, z którymi boryka się okulistyka i najczęstsza przyczyną utraty wzroku w krajach rozwiniętych. Dla lekarzy to wyzwanie, bo pacjenci często zgłaszają się zbyt późno, a wystarczy wykonać prosty test – podkreśla prof. dr hab. n. med. Sławomir Teper, okulista, chirurg witreoretinalny ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    "Niepełnosprawny" czy "osoba z niepełnosprawnością"?

    Język jest materią żywą. Słowo potrafi z jednej strony krzywdzić i ranić, z drugiej uskrzydlać i wspierać. Niektóre zwroty czy pojedyncze słowa odchodzą do lamusa, nabierają innego znaczenia lub są zastępowane innymi, bo wydają nam się stygmatyzujące. Czy dlatego coraz częściej słyszymy wyrażenie: „osoba z niepełnosprawnością” zamiast: „osoba niepełnosprawna”?

NAJNOWSZE

  • Konferencja o zdrowiu mózgu

    We wtorek, o godz. 10.00 zapraszamy na konferencję i debatę pt. „Zdrowie mózgu niezbędnym priorytetem polskiej polityki zdrowotnej”. Zapraszamy do Centrum Prasowego PAP lub transmisję w Serwisie Zdrowie.

  • Otyłość – przez żołądek do…mózgu

  • "Kamizelki" mocujące głowę do ciała dla dwóch chłopców

  • Kongo zmaga się z nową epidemią, ale służby uspokają

  • Sztuczna inteligencja pomaga w operacjach oczu

  • AdobeStock

    Sezon chorobowy w pełni

    To, że w okresie jesienno-zimowym odnotowujemy wzrost zachorowań na nieżyt górnych dróg oddechowych to żadna nowość. W tym roku zaskakujące są jednak liczby zachorowań – wielokrotnie większe niż analogicznie w ubiegłych sezonach. „Osoby wrażliwe, które idą w tłum, w kolejkę, w szaleństwo zakupów powinny uważać” – ostrzega prof. Joanna Zajkowska.

  • Zgryz ze zgryzem, czyli jak prostowano zęby

  • Enzybiotyki – następcy antybiotyków?