Materiał promocyjny

II Kongres Zdrowia Dzieci i Młodzieży

Fundacja Żyjmy Zdrowo serdecznie zaprasza na II Kongres Zdrowia Dzieci i Młodzieży, którego hasło przewodnie brzmi „Przyszłość - Zdrowie - Inwestycja”.

Źródło grafiki: Fundacja Żyjmy Zdrowo
Źródło grafiki: Fundacja Żyjmy Zdrowo

Demografia nie pozostawia złudzeń. Jako naród wymieramy. Dzieci i młodzież to nasi najcenniejsi obywatele, a ich zdrowie to kapitał i zasób na przyszłość. Dlatego tę część społeczeństwa powinniśmy otoczyć szczególną troską.

Zdrowie dzieci i młodzieży to nasza wspólna odpowiedzialność, gdzie rodzina pełni kluczową funkcję w kształtowaniu nawyków zdrowotnych, a na szkole spoczywa obowiązek edukacji zdrowotnej.

Zdrowie społeczne to także zdrowie jednostkowe i należy zrobić wszystko, żeby także młodzi ludzie czuli się odpowiedzialni za siebie.

W tym roku dyskusja skupi się nad potrzebą nowych strategii, analizując wyzwania związane z chorobami przewlekłymi, chorobami rzadkimi, znaczeniem diety, aktywności fizycznej, profilaktyki oraz zdrowiem psychicznym.

„Słowo >>profilaktyka<< od lat odmieniane jest przez wszystkie przypadki. I nic się nie zmienia. Czy lekcje o zdrowiu w szkołach mogą przełamać ten narodowy impas? Nie zapominamy o dzieciach z chorobami przewlekłymi. Najczęściej to rodzina jest cichym bohaterem i w wielu obszarach potrzebuje wsparcia. Nie można mówić o zdrowiu dzieci i młodzieży, nie biorąc pod lupę zdrowia psychicznego. Zapraszam do dyskusji podczas II Kongresu Zdrowia Dzieci i Młodzieży” - mówi Iwona Schymalla, pomysłodawczyni Kongresu i prezes Fundacji Żyjmy Zdrowia.

Jaka powinna być strategia na #młodązdrowąpolskę? Warto być częścią tych dyskusji i obrać kurs na #zdrowąprzyszłość.

29 sierpnia (czwartek) w Centralnym Domu Technologii (ul. Krucza 50, Warszawa) odbędzie się II Kongres Zdrowia Dzieci i Młodzieży. Wydarzenie odbędzie się w wersji hybrydowej - stacjonarnie i online. Transmisja dostępna będzie na stronie: https://kzdim.pl/

Program tutaj.

Rejestracja na kongres dostępna jest pod linkiem: https://app.evenea.pl/event/881056-kzdim2024/

Źródło informacji: Fundacja Żyjmy Zdrowo

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe Stock/Photographee.eu

    Kiedy wybrać się po raz pierwszy z córką do ginekologa?

    Pierwsza wizyta dziewczynki u ginekologa to duże przeżycie, ale lepiej jej nie odkładać. Jeśli nic niepokojącego się nie dzieje, to można pojawić się w gabinecie po roku od pierwszego krwawienia, nie później jednak niż do ukończenia przez młodą pacjentkę 15 lat. Przed wizytą warto porozmawiać o tym, co czeka ją w gabinecie – radzi dr n. med. Ewa Kuś, konsultant ds. ginekologii i położnictwa Grupy Luxmed.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    Sól jodowana: jak ustrzegliśmy się poważnej choroby

    Niedobór jodu może wywołać chorobę charakteryzującą się głębokim ubytkiem możliwości intelektualnych. To właśnie on odpowiadał w dawnych czasach za występowanie na terenie Szwajcarii tzw. kretynizmu endemicznego. Polska ustrzegła się tego losu, bo w 1935 roku wprowadzono skuteczną profilaktykę - do soli kuchennej dodawany był jodek potasu.

  • fot. tanantornanutra/Adobe Stock

    Jak wygląda świat, gdy traci się wzrok?

    Pewnego dnia obudziłem się i już nic nie widziałem. Całe dzieciństwo przygotowywano mnie na ten moment, ale czy można być na to naprawdę gotowym? Największą szkołę życia dało mi morze. Ono buja każdego tak samo – opowiada Bartosz Radomski, fizjoterapeuta i przewodnik po warszawskiej Niewidzialnej Wystawie.

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock/digicomphoto

    Malaria – gotowi do diagnozy i leczenia?

    Osoby wracające z tropików i mające objawy chorobowe powinny być prowadzone przez ośrodki kliniczne. Malaria to pierwsza choroba, która powinna przyjść lekarzowi do głowy, gdy pacjent wraca z Afryki. Na dzień dobry powinno się wykonać diagnostykę potwierdzającą lub wykluczającą tę chorobę – twierdzi prof. Krzysztof Korzeniewski, specjalista medycyny morskiej i tropikalnej, epidemiologii, dermatologii i wenerologii.

  • Szkoła przyszpitalna oferuje coś więcej niż edukację

  • Rozmawiajmy szczerze z dzieckiem o śmierci

  • Sylkistyna i rezylastyna – nowe białka z polskiego laboratorium

  • Szybki test diagnozujący endometriozę

  • Adobe

    Sezon na kleszczowe zapalenie mózgu

    W Polsce rośnie liczba zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu (KZM). W odróżnieniu od boreliozy, przeciwko KZM można się zaszczepić. Specjaliści zachęcają do immunizacji, bo choroba może mieć dramatyczny przebieg. A roznoszących KZM kleszczy, ze względu na ciepłe zimy, jest coraz więcej. 

  • Nadmiar soli sprzyja nie tylko nadciśnieniu i chorobom nerek

  • Czego nie wiecie o wit. B