Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
25.03.2024 , 20:38 Aktualizacja: 25.03.2024, 21:01

Justyna Wojteczek wyróżniona za promocję zdrowia w mediach

Klaudia Torchała

Redaktor Justyna Wojteczek, obecnie pełniąca funkcję zastępcy redaktora naczelnego Polskiej Agencji Prasowej, została wyróżniona w konkursie „Perspektywy Medycyny” w kategorii „Promocja Zdrowia w Mediach” m.in. za profesjonalizm i promowanie wiedzy o systemie ochrony zdrowia.

Fot. Marcin Obara/PAP Fot. Marcin Obara/PAP

„Za profesjonalizm i zaangażowanie w promowanie wiedzy o systemie ochrony zdrowia, nowych technologiach i osiągnięciach polskiej medycyny oraz skuteczne podnoszenie świadomości polskiego społeczeństwa na temat ważnych zmian i innowacji w sektorze zdrowotnym” – wyjaśnił redaktor Roman Czejarek z Polskiego Radia, uzasadniając werdykt Rady Programowej Kongresu „Zdrowie Polaków”.

Wyróżnienia otrzymali również:

  • Red. Karina Konieczna z Fakt.pl  za zaangażowanie w promocję zdrowia i akcje badań profilaktycznych oraz szerzenie rzetelnej wiedzy na temat zdrowia.

 

  • Red. Łukasz Salwarowski, redaktor naczelny „Głosu Seniora”, prezes Stowarzyszenia MANKO oraz Międzynarodowego Instytutu Rozwoju Społecznego, ekonomista, socjolog, działacz społeczny, dziennikarz i wydawca za pasję i zaangażowanie w pracę dziennikarską na rzecz aktywizacji osób starszych, rzetelne podejście do tematyki zdrowia seniorów, a także ekologii, aktywnego stylu życia i dobrostanu społecznego.

 

  • Red. Mariusz Tomczak, redaktor prowadzący portal GazetaLekarska.pl, dziennikarz „Gazety Lekarskiej” za rzetelność dziennikarską i wnikliwe analizy problemów systemu ochrony zdrowia w Polsce, śledzenie zmian legislacyjnych i przybliżanie ich wpływu na warunki wykonywania pracy medyków oraz sytuację pacjentów, za dostrzeganie tego, co ważne, a nie zawsze zauważane, za trzymanie ręki na pulsie.

Nagrody odebrali:

  • Red. Barbara Góra z Polskiego Radia za ponad trzy dekady pasji, zaangażowania i profesjonalizmu, które przekładają się na edukację słuchaczy Polskiego Radia i kształtowanie ich świadomości społecznej odnośnie kluczowych wyzwań w dziedzinie medycyny oraz przyczyniają się do lepszego zrozumienia i odpowiedzialności za własne zdrowie.

 

  • Red. Paweł Kruś, Świat Lekarza, Instytut Nagrody Zaufania Złoty Otis za konsekwentne od 20 lat budowanie środowiska Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”, która stała się dla pacjentów, farmaceutów, lekarzy, diagnostów laboratoryjnych oraz firm farmaceutycznych i mediów wiarygodną inicjatywą społeczną.

 

  • Red. Małgorzata Wiśniewska z Telewizji Polskiej za profesjonalizm warsztatu dziennikarskiego podczas trzydziestoletniej pracy dziennikarskiej na rzecz edukacji medycznej współczesnego społeczeństwa poprzez realizację wielu znakomitych programów telewizyjnych, m.in.: „360 stopni dookoła ciała”, „Sposób na zdrowie”, „Magazyn StudioMed” czy „Dwa serca”.

 

  • Red. Artur Wolski z Polskiego Radia za ponad trzydziestoletnią pracę dziennikarską na rzecz edukacji medycznej współczesnego społeczeństwa poprzez realizację wielu znakomitych audycji radiowych, m.in.: „W pracowniach polskich uczonych”, „Mapa Nauki Polskiej”, „Teatr Nauki”, „Eureka”, „Minieureka”.

Red. Justyna Wojteczek od grudnia 2023 roku pełni funkcję zastępcy redaktora naczelnego Polskiej Agencji Prasowej. Pracę w PAP rozpoczęła w latach 90. Zajmowała się tematyką międzynarodową, społeczną, w tym zdrowotną. Redaktor prowadząca portalu Serwis Zdrowie w PAP. Wcześniej redaktor naczelna Medical Tribune, rzeczniczka prasowa Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ukończyła anglistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Wielokrotnie nagradzana za osiągnięcia dziennikarskie m.in. nagrodą Kryształowe Pióra. Autorka książki pt. ,,Pozytywista do szpiku kości” o znanym hematologu prof. Wiesławie Jędrzejczaku.

 

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki wideo) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Treści publikowane na portalu „Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę!” mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media pod warunkiem spełnienia postanowień regulaminu „Serwisu Zdrowie. Postaw na Wiedzę!”. „Portal Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę” ma charakter informacyjno-edukacyjny i nie może być traktowany jako źródło porad medycznych. W sytuacji problemów ze zdrowiem należy udać się po pomoc do odpowiedniego profesjonalisty medycznego.
Id materiału: 3778

TAGI:

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.