Justyna Wojteczek wyróżniona za promocję zdrowia w mediach

Redaktor Justyna Wojteczek, obecnie pełniąca funkcję zastępcy redaktora naczelnego Polskiej Agencji Prasowej, została wyróżniona w konkursie „Perspektywy Medycyny” w kategorii „Promocja Zdrowia w Mediach” m.in. za profesjonalizm i promowanie wiedzy o systemie ochrony zdrowia.

Fot. Marcin Obara/PAP
Fot. Marcin Obara/PAP

„Za profesjonalizm i zaangażowanie w promowanie wiedzy o systemie ochrony zdrowia, nowych technologiach i osiągnięciach polskiej medycyny oraz skuteczne podnoszenie świadomości polskiego społeczeństwa na temat ważnych zmian i innowacji w sektorze zdrowotnym” – wyjaśnił redaktor Roman Czejarek z Polskiego Radia, uzasadniając werdykt Rady Programowej Kongresu „Zdrowie Polaków”.

Wyróżnienia otrzymali również:

  • Red. Karina Konieczna z Fakt.pl  za zaangażowanie w promocję zdrowia i akcje badań profilaktycznych oraz szerzenie rzetelnej wiedzy na temat zdrowia.

 

  • Red. Łukasz Salwarowski, redaktor naczelny „Głosu Seniora”, prezes Stowarzyszenia MANKO oraz Międzynarodowego Instytutu Rozwoju Społecznego, ekonomista, socjolog, działacz społeczny, dziennikarz i wydawca za pasję i zaangażowanie w pracę dziennikarską na rzecz aktywizacji osób starszych, rzetelne podejście do tematyki zdrowia seniorów, a także ekologii, aktywnego stylu życia i dobrostanu społecznego.

 

  • Red. Mariusz Tomczak, redaktor prowadzący portal GazetaLekarska.pl, dziennikarz „Gazety Lekarskiej” za rzetelność dziennikarską i wnikliwe analizy problemów systemu ochrony zdrowia w Polsce, śledzenie zmian legislacyjnych i przybliżanie ich wpływu na warunki wykonywania pracy medyków oraz sytuację pacjentów, za dostrzeganie tego, co ważne, a nie zawsze zauważane, za trzymanie ręki na pulsie.

Nagrody odebrali:

  • Red. Barbara Góra z Polskiego Radia za ponad trzy dekady pasji, zaangażowania i profesjonalizmu, które przekładają się na edukację słuchaczy Polskiego Radia i kształtowanie ich świadomości społecznej odnośnie kluczowych wyzwań w dziedzinie medycyny oraz przyczyniają się do lepszego zrozumienia i odpowiedzialności za własne zdrowie.

 

  • Red. Paweł Kruś, Świat Lekarza, Instytut Nagrody Zaufania Złoty Otis za konsekwentne od 20 lat budowanie środowiska Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”, która stała się dla pacjentów, farmaceutów, lekarzy, diagnostów laboratoryjnych oraz firm farmaceutycznych i mediów wiarygodną inicjatywą społeczną.

 

  • Red. Małgorzata Wiśniewska z Telewizji Polskiej za profesjonalizm warsztatu dziennikarskiego podczas trzydziestoletniej pracy dziennikarskiej na rzecz edukacji medycznej współczesnego społeczeństwa poprzez realizację wielu znakomitych programów telewizyjnych, m.in.: „360 stopni dookoła ciała”, „Sposób na zdrowie”, „Magazyn StudioMed” czy „Dwa serca”.

 

  • Red. Artur Wolski z Polskiego Radia za ponad trzydziestoletnią pracę dziennikarską na rzecz edukacji medycznej współczesnego społeczeństwa poprzez realizację wielu znakomitych audycji radiowych, m.in.: „W pracowniach polskich uczonych”, „Mapa Nauki Polskiej”, „Teatr Nauki”, „Eureka”, „Minieureka”.

Red. Justyna Wojteczek od grudnia 2023 roku pełni funkcję zastępcy redaktora naczelnego Polskiej Agencji Prasowej. Pracę w PAP rozpoczęła w latach 90. Zajmowała się tematyką międzynarodową, społeczną, w tym zdrowotną. Redaktor prowadząca portalu Serwis Zdrowie w PAP. Wcześniej redaktor naczelna Medical Tribune, rzeczniczka prasowa Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ukończyła anglistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Wielokrotnie nagradzana za osiągnięcia dziennikarskie m.in. nagrodą Kryształowe Pióra. Autorka książki pt. ,,Pozytywista do szpiku kości” o znanym hematologu prof. Wiesławie Jędrzejczaku.

Autorka

Klaudia Torchała

Klaudia Torchała - Z Polską Agencją Prasową związana od końca swoich studiów w Szkole Głównej Handlowej, czyli od ponad 20 lat. To miał być tylko kilkumiesięczny staż w redakcji biznesowej, została prawie 15 lat. W Serwisie Zdrowie od 2022 roku. Uważa, że dziennikarstwo to nie zawód, ale charakter. Przepływa kilkanaście basenów, tańczy w rytmie, snuje się po szlakach, praktykuje jogę. Woli małe kina z niewygodnymi fotelami, rowery retro. Zaczyna dzień od małej czarnej i spaceru z najwierniejszym psem - Szógerem.

ZOBACZ TEKSTY AUTORKI

ZOBACZ PODOBNE

  • M.Kmieciński/PAP

    Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

    Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to jedna z najważniejszych chorób, z którymi boryka się okulistyka i najczęstsza przyczyną utraty wzroku w krajach rozwiniętych. Dla lekarzy to wyzwanie, bo pacjenci często zgłaszają się zbyt późno, a wystarczy wykonać prosty test – podkreśla prof. dr hab. n. med. Sławomir Teper, okulista, chirurg witreoretinalny ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    "Niepełnosprawny" czy "osoba z niepełnosprawnością"?

    Język jest materią żywą. Słowo potrafi z jednej strony krzywdzić i ranić, z drugiej uskrzydlać i wspierać. Niektóre zwroty czy pojedyncze słowa odchodzą do lamusa, nabierają innego znaczenia lub są zastępowane innymi, bo wydają nam się stygmatyzujące. Czy dlatego coraz częściej słyszymy wyrażenie: „osoba z niepełnosprawnością” zamiast: „osoba niepełnosprawna”?

  • Fot. PetitNuage/Adobe Stock

    Nikt nie odda wzroku skradzionego przez jaskrę

    Jaskry nie można wyleczyć. Kradnie nam wzrok i wcale nie jest przypisana starości. Nowe okulary na nosie, po badaniu jedynie ostrości widzenia, nie świadczą o tym, że na dnie oka nie czai się ta podstępna choroba, którą ma około milion Polaków, a połowa z nich o tym nie wie. O diagnostyce i leczeniu jaskry opowiada prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

  • AdobeStock

    Jąkanie – gdy mowa nie nadąża za myślami

    Nawet aktorzy czy politycy się jąkają, ale przypadłość ta potrafi mocno utrudniać życie. Pojawia się zwykle w dzieciństwie. Szczęśliwie w większości przypadków ustępuje samoczynnie. Czasami potrzebna jest jednak pomoc specjalistów, więc trzeba być czujnym.

NAJNOWSZE

  • Kongres Zdrowie Polaków

    6. edycja Kongresu „Zdrowie Polaków” już w najbliższy poniedziałek

    Patronat Serwisu Zdrowie

    Tegoroczna edycja Kongresu „Zdrowie Polaków odbędzie się pod hasłem „Nauka dla zdrowia społeczeństwa”. Serwis Zdrowie jest patronem medialnym wydarzenia. Wśród zaproszonych gości przedstawiciele świata medycyny, nauki, polityki.

  • Cukrzyca typu 1 – przyczyny i objawy

  • Uzależnienia u dzieci i młodzieży – na co należy zwrócić uwagę?

  • Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

  • Kiedy zacząć myć zęby dziecku?

  • Adobe Stock

    Operacja bariatryczna to coś więcej niż zmiana budowy przewodu pokarmowego

    W operacji bariatrycznej chodzi naprawdę o coś więcej niż zmniejszenie rozmiaru ciała, do którego pacjent przez lata potrafi się przyzwyczaić. Otyłość to choroba, którą bezwzględnie należy leczyć wszystkimi dostępnymi metodami, bo szerzy spustoszenie w organizmie. To nie jest wybór chorego – zaznacza prof. Wojciech Lisik chirurg bariatra, transplantolog. Wyjaśnia, na czym polega zabieg i jakiej recepty osobie z otyłością absolutnie wystawić nie można.

  • CRM – zespół sercowo-nerkowo-metaboliczny. Nowe spojrzenie na szereg schorzeń

  • HIV: kiedyś drżeliśmy, dziś ignorujemy