Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
06.07.2023 , 13:00 Aktualizacja: 06.07.2023, 13:09
Informacja prasowa

Szczoteczka soniczna do zębów – sposób na piękny i zdrowy uśmiech

Szukasz sposoby na piękny i zdrowy uśmiech, a wciąż stosujesz tradycyjną szczoteczkę do zębów? Zmień swoje przyzwyczajenia i sięgnij po szczoteczkę soniczną, która działa nie tylko bardzo szybko i skutecznie, ale również bezpiecznie! Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się, jak działają tego typu urządzenia oraz jakie są ich zalety. W treści znajdziesz także ranking szczoteczek sonicznych, który być może ułatwi ci wybór odpowiedniego modelu.

Fot. Źródło informacji prasowej Fot. Źródło informacji prasowej

Jak działa szczoteczka soniczna do zębów?

Szczoteczka soniczna to urządzenie zaliczane do grupy szczoteczek elektrycznych. Jej działanie opiera się o technologię fal dźwiękowych. Podczas jej pracy cząsteczki śliny, pasty do zębów i wody łączą się ze sobą, a powstałe w wyniku tego mikropęcherzyki docierają nawet do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, usuwając m.in. płytkę nazębną oraz resztki pokarmowe. Szczoteczki soniczne posiadają podłużne główki, które wykonują nawet do 96 000 ruchów na minutę pracy, dzięki czemu bardzo skutecznie pozbywają się różnego rodzaju nieczystości. 

Zalety szczoteczki sonicznej do zębów

Jeśli korzystasz ze szczoteczki sonicznej, z pewnością zwrócisz uwagę na jej następujące zalety:

  • bardzo wydajną baterię;
  • szybką i zarazem bezpieczną pracę;
  • możliwość wyboru trybu pracy;
  • możliwość wymiany końcówki;
  • dokładne oczyszczanie zębów;
  • dbanie o kondycję dziąseł;
  • obecność funkcji zwiększających komfort użytkowania.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie szczoteczki sonicznej?

Wybierając odpowiednią szczoteczkę soniczną, należy zwrócić uwagę na jej funkcje oraz udogodnienia, takie jak:

  • czasomierze, które pilnują właściwego czasu mycia zębów;
  • akumulator litowo-jonowy, dzięki któremu szczoteczka pracuje przez długi czas bez konieczności ładowania;
  • czujnik kontroli nacisku, który sygnalizuje, gdy zbyt mocno przyciśniemy główkę szczoteczki do powierzchni zęba;
  • kilka trybów pracy, np. wybielanie, delikatne czyszczenie, masowanie dziąseł itd.
  • końcówki wymienne o różnym przeznaczeniu (np. do codziennego mycia, wybielających, ortodontycznych itd.).

Warto sprawdzić także zawartość zestawu, w którym oprócz szczoteczki sonicznej mogą znaleźć się przydatne gadżety, m.in. etui podróżne czy stacja dezynfekująca. 

Najlepsze szczoteczki soniczne do zębów – ranking

Jaka powinna być szczoteczka soniczna do zębów, która zapewni nam piękny i zdrowy uśmiech? Odpowiedź na zadane pytanie znajduje się nieco wyżej. W tym miejscu znajdziesz natomiast krótkie opisy modeli, które z powodzeniem można umieścić w rankingu szczoteczek sonicznych.

Jeśli zależy Ci na szczoteczce sonicznej, która zapewni kompleksową higienę Twojej jamy ustnej, wybierz model Smilesonic EX. Urządzenie zostało wyposażone w aż pięć trybów pracy: Clean, White, Polish, Gum Care lub Sensitive. Najwyższa prędkość, jaką oferuje, to 96 000 ruchów na minutę pracy. Szczoteczka posiada również przydatne funkcje, np. timery, które odmierzają czas niezbędny do dokładnego wyczyszczenia zębów, a co pół minuty informują o konieczności zmiany szczotkowanej strefy uzębienia. Oprócz tego charakteryzuje się wytrzymałą baterią, która pozwala nawet na dwa miesiące pracy bez konieczności ładowania. W zestawie ze szczoteczką znajdziemy cztery końcówki wymienne o różnych właściwościach, ładowarkę indukcyjną oraz etui podróżne. Jeśli chcesz zapoznać się z charakterystyką poszczególnych modeli, odwiedź nasz ranking szczoteczek sonicznych do zębów

Z kolei szczoteczka soniczna Smilesonic UP to nieco bardziej zaawansowany technologicznie model, który posiada trzy tryby pracy (Clean, White i Sensitive), lecz jednocześnie oferuje trzy zakresy ruchów główki do wyboru (mały, normalny lub wysoki). Nie mogło zabraknąć w niej również timerów czy wydajnego akumulatora. Ponadto w zestawie z urządzeniem znajdują się ładowarka, etui podróżne oraz sześć końcówek wymiennych. 

Inna szczoteczka soniczna warta polecenia to Philips Sonicare DiamondClean, która posiada pięć trybów pracy (Clean, Gum Care, White, Sensitive i Polish) i osiąga maksymalną prędkość na poziomie 62 000 drgań na minutę. Urządzenie, oprócz standardowych funkcji, takich jak czasomierze, zostało wyposażone również w czujnik siły nacisku, który poinformuje nas, gdy zbyt mocno przyciśniemy główkę czyszczącą do powierzchni szkliwa zębowego. 

Ostatnia szczoteczka w naszym krótkim rankingu najlepszych szczoteczek sonicznych to Seysso Professional z trzema trybami pracy (Clean, Soft i Whitening). Przyrząd charakteryzuje się zaawansowanym systemem dynamicznego czyszczenia zębów, który umożliwia skuteczną pielęgnację jamy ustnej oraz delikatny masaż dziąseł. Do szczoteczki dołączane są dwie końcówki wymienne oraz magnetyczne etui podróżne.

Źródło informacji prasowej: denthelp.pl

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki wideo) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Za materiał opublikowany jako "informacja prasowa" w „Serwisie Zdrowie. Postaw na Wiedzę!” odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jej nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji prasowej”. Wszystkie materiały opublikowane w Serwisie Zdrowie mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. Zdjęcie załączone do informacji prasowej można bezpłatnie wykorzystać wyłącznie z treścią niniejszej informacji. Materiały oznaczone jako „materiał partnerski” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami, instytucjami lub organizacjami w ramach umów na obsługę medialną. „Portal Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę” ma charakter informacyjno-edukacyjny i nie może być traktowany jako źródło porad medycznych. W sytuacji problemów ze zdrowiem należy udać się po pomoc do odpowiedniego profesjonalisty medycznego.
Id materiału: 3244

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.