Szczoteczka soniczna do zębów – sposób na piękny i zdrowy uśmiech

Szukasz sposoby na piękny i zdrowy uśmiech, a wciąż stosujesz tradycyjną szczoteczkę do zębów? Zmień swoje przyzwyczajenia i sięgnij po szczoteczkę soniczną, która działa nie tylko bardzo szybko i skutecznie, ale również bezpiecznie! Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się, jak działają tego typu urządzenia oraz jakie są ich zalety. W treści znajdziesz także ranking szczoteczek sonicznych, który być może ułatwi ci wybór odpowiedniego modelu.

Fot. Źródło informacji prasowej
Fot. Źródło informacji prasowej

Jak działa szczoteczka soniczna do zębów?

Szczoteczka soniczna to urządzenie zaliczane do grupy szczoteczek elektrycznych. Jej działanie opiera się o technologię fal dźwiękowych. Podczas jej pracy cząsteczki śliny, pasty do zębów i wody łączą się ze sobą, a powstałe w wyniku tego mikropęcherzyki docierają nawet do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, usuwając m.in. płytkę nazębną oraz resztki pokarmowe. Szczoteczki soniczne posiadają podłużne główki, które wykonują nawet do 96 000 ruchów na minutę pracy, dzięki czemu bardzo skutecznie pozbywają się różnego rodzaju nieczystości. 

Zalety szczoteczki sonicznej do zębów

Jeśli korzystasz ze szczoteczki sonicznej, z pewnością zwrócisz uwagę na jej następujące zalety:

  • bardzo wydajną baterię;
  • szybką i zarazem bezpieczną pracę;
  • możliwość wyboru trybu pracy;
  • możliwość wymiany końcówki;
  • dokładne oczyszczanie zębów;
  • dbanie o kondycję dziąseł;
  • obecność funkcji zwiększających komfort użytkowania.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie szczoteczki sonicznej?

Wybierając odpowiednią szczoteczkę soniczną, należy zwrócić uwagę na jej funkcje oraz udogodnienia, takie jak:

  • czasomierze, które pilnują właściwego czasu mycia zębów;
  • akumulator litowo-jonowy, dzięki któremu szczoteczka pracuje przez długi czas bez konieczności ładowania;
  • czujnik kontroli nacisku, który sygnalizuje, gdy zbyt mocno przyciśniemy główkę szczoteczki do powierzchni zęba;
  • kilka trybów pracy, np. wybielanie, delikatne czyszczenie, masowanie dziąseł itd.
  • końcówki wymienne o różnym przeznaczeniu (np. do codziennego mycia, wybielających, ortodontycznych itd.).
Fot. PAP

Mycie zębów – nie takie proste, jak się wydaje

Trzy dni bez szczotkowania zębów i zaczyna się zapalenie dziąseł – ich krwawienie czy obrzęk. To tylko początek kłopotów. Uwaga! Nawet jeśli myjesz je dwa razy dziennie, możesz mieć ten sam problem. Sęk we właściwej higienie jamy ustnej – wbrew pozorom to nie takie łatwe.

Warto sprawdzić także zawartość zestawu, w którym oprócz szczoteczki sonicznej mogą znaleźć się przydatne gadżety, m.in. etui podróżne czy stacja dezynfekująca. 

Najlepsze szczoteczki soniczne do zębów – ranking

Jaka powinna być szczoteczka soniczna do zębów, która zapewni nam piękny i zdrowy uśmiech? Odpowiedź na zadane pytanie znajduje się nieco wyżej. W tym miejscu znajdziesz natomiast krótkie opisy modeli, które z powodzeniem można umieścić w rankingu szczoteczek sonicznych.

Jeśli zależy Ci na szczoteczce sonicznej, która zapewni kompleksową higienę Twojej jamy ustnej, wybierz model Smilesonic EX. Urządzenie zostało wyposażone w aż pięć trybów pracy: Clean, White, Polish, Gum Care lub Sensitive. Najwyższa prędkość, jaką oferuje, to 96 000 ruchów na minutę pracy. Szczoteczka posiada również przydatne funkcje, np. timery, które odmierzają czas niezbędny do dokładnego wyczyszczenia zębów, a co pół minuty informują o konieczności zmiany szczotkowanej strefy uzębienia. Oprócz tego charakteryzuje się wytrzymałą baterią, która pozwala nawet na dwa miesiące pracy bez konieczności ładowania. W zestawie ze szczoteczką znajdziemy cztery końcówki wymienne o różnych właściwościach, ładowarkę indukcyjną oraz etui podróżne. Jeśli chcesz zapoznać się z charakterystyką poszczególnych modeli, odwiedź nasz ranking szczoteczek sonicznych do zębów

Z kolei szczoteczka soniczna Smilesonic UP to nieco bardziej zaawansowany technologicznie model, który posiada trzy tryby pracy (Clean, White i Sensitive), lecz jednocześnie oferuje trzy zakresy ruchów główki do wyboru (mały, normalny lub wysoki). Nie mogło zabraknąć w niej również timerów czy wydajnego akumulatora. Ponadto w zestawie z urządzeniem znajdują się ładowarka, etui podróżne oraz sześć końcówek wymiennych. 

Inna szczoteczka soniczna warta polecenia to Philips Sonicare DiamondClean, która posiada pięć trybów pracy (Clean, Gum Care, White, Sensitive i Polish) i osiąga maksymalną prędkość na poziomie 62 000 drgań na minutę. Urządzenie, oprócz standardowych funkcji, takich jak czasomierze, zostało wyposażone również w czujnik siły nacisku, który poinformuje nas, gdy zbyt mocno przyciśniemy główkę czyszczącą do powierzchni szkliwa zębowego. 

Ostatnia szczoteczka w naszym krótkim rankingu najlepszych szczoteczek sonicznych to Seysso Professional z trzema trybami pracy (Clean, Soft i Whitening). Przyrząd charakteryzuje się zaawansowanym systemem dynamicznego czyszczenia zębów, który umożliwia skuteczną pielęgnację jamy ustnej oraz delikatny masaż dziąseł. Do szczoteczki dołączane są dwie końcówki wymienne oraz magnetyczne etui podróżne.

Źródło informacji prasowej: denthelp.pl

ZOBACZ PODOBNE

  • Fot. PAP/P. Werewka

    Sól jodowana: jak ustrzegliśmy się poważnej choroby

  • fot. tanantornanutra/Adobe Stock

    Jak wygląda świat, gdy traci się wzrok?

    Pewnego dnia obudziłem się i już nic nie widziałem. Całe dzieciństwo przygotowywano mnie na ten moment, ale czy można być na to naprawdę gotowym? Największą szkołę życia dało mi morze. Ono buja każdego tak samo – opowiada Bartosz Radomski, fizjoterapeuta i przewodnik po warszawskiej Niewidzialnej Wystawie.

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Fot. PetitNuage/Adobe Stock

    Nikt nie odda wzroku skradzionego przez jaskrę

    Jaskry nie można wyleczyć. Kradnie nam wzrok i wcale nie jest przypisana starości. Nowe okulary na nosie, po badaniu jedynie ostrości widzenia, nie świadczą o tym, że na dnie oka nie czai się ta podstępna choroba, którą ma około milion Polaków, a połowa z nich o tym nie wie. O diagnostyce i leczeniu jaskry opowiada prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

NAJNOWSZE

  • Adobe

    Brukiew: zdrowy symbol strasznych czasów

    Brukiew jest niskokaloryczna i sycąca, ma niskie IG, mnóstwo makro i mikroelementów, a także przeciwnowotworowe glukozynolany. Mimo to Polacy niemal jej nie jadają, bo wciąż jest postrzegana jako symbol biedy i wojny. 

  • Halitoza – oddech, który nie pachnie miętą

  • Gdy mleko kobiece staje się darem

  • Kotlet sojowy kontra schabowy

  • Dlaczego pamięć płata nam figle

  • AdobeStock/motortion

    Atak paniki to jak utrata zmysłów

    Atak paniki to reakcja organizmu na przeciążenie stresem, nadmiarem bodźców lub traumatycznych przeżyć sprzed lat. Może być też objawem choroby somatycznej. Jeżeli takie intensywne napady lęku nawracają, lepiej zgłosić się po pomoc do specjalisty. Mamy dziś wiele możliwości, by pomóc w takiej sytuacji - mówi psychiatra dr n. med. Ewa Drozdowicz-Jastrzębska, Kierownik Poradni Nerwic i Lęku w Poradni Dialog.

  • Lek na potencję – okazjonalnie, nie regularnie

  • Melatonina nie tylko na sen. To hormon regeneracji