Zapraszamy na webcast dotyczący planu szczepień przeciw COVID-19

Dlaczego szczepimy się w określonych ramach czasowych i na jakiej podstawie zostały one doprecyzowane? Jakie korzyści odnosimy ze szczepień przeciw COVID-19 w technologii mRNA? Na te i wiele innych pytań dotyczących trwającej właśnie, wyjątkowej akcji szczepień można będzie uzyskać odpowiedź w poniedziałek 22 lutego, podczas edukacyjnego webcastu z udziałem ekspertów. Zapraszamy do jego oglądania online od godziny 11.00.

Fot. PAP
Fot. PAP

Będzie to trzecie spotkanie z cyklu „Zaszczepieni. Bezpieczni. Odpowiedzialni. Eksperckie rozmowy PAP”. 

Gośćmi Serwisu Zdrowie PAP będą:

  • Prof. Andrzej M. Fal – specjalista chorób wewnętrznych i alergologii, kierownik Kliniki Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych w Szpitalu MSWiA w Warszawie;
  • Lek. Anna Krzyszowska-Kamińska – specjalistka medycyny rodzinnej.

Podczas webcastu eksperci przedstawią m.in. informacje dotyczące wymiernych korzyści, które odnosimy ze szczepień. Ponadto, uczestnicy dowiedzą się dlaczego szczepimy się w określonych ramach czasowych i na jakiej podstawie zostały one doprecyzowane. Poruszony zostanie również wątek roli mediów w przekazywaniu społeczeństwu rzetelnych informacji na temat pandemii oraz związanej z nią akcji szczepień przeciw COVID-19. 

Rozmowa będzie transmitowana na żywo na stronach internetowych zdrowie.pap.pl i pap-mediaroom.pl, a także za pośrednictwem aplikacji Zoom.

Eksperci będą odpowiadać również na pytania dziennikarzy, dlatego zachęcamy przedstawicieli mediów do rejestracji swojego udziału w spotkaniu pod tym LINKIEM. Pytania będzie można zadawać pisemnie w czasie sesji Q&A. Można je również przesłać wcześniej, jeszcze przed webcastem, na adres: zdrowie@pap.pl.

Cykl spotkań pt. „Zaszczepieni. Bezpieczni. Odpowiedzialni. Eksperckie rozmowy PAP” realizowany jest w ramach edukacyjnego projektu „Science will win”, którego mecenasem jest firma Pfizer.

Vik, zdrowie.pap.pl 
 

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe Stock/Photographee.eu

    Kiedy wybrać się po raz pierwszy z córką do ginekologa?

    Pierwsza wizyta dziewczynki u ginekologa to duże przeżycie, ale lepiej jej nie odkładać. Jeśli nic niepokojącego się nie dzieje, to można pojawić się w gabinecie po roku od pierwszego krwawienia, nie później jednak niż do ukończenia przez młodą pacjentkę 15 lat. Przed wizytą warto porozmawiać o tym, co czeka ją w gabinecie – radzi dr n. med. Ewa Kuś, konsultant ds. ginekologii i położnictwa Grupy Luxmed.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    Sól jodowana: jak ustrzegliśmy się poważnej choroby

    Niedobór jodu może wywołać chorobę charakteryzującą się głębokim ubytkiem możliwości intelektualnych. To właśnie on odpowiadał w dawnych czasach za występowanie na terenie Szwajcarii tzw. kretynizmu endemicznego. Polska ustrzegła się tego losu, bo w 1935 roku wprowadzono skuteczną profilaktykę - do soli kuchennej dodawany był jodek potasu.

  • fot. tanantornanutra/Adobe Stock

    Jak wygląda świat, gdy traci się wzrok?

    Pewnego dnia obudziłem się i już nic nie widziałem. Całe dzieciństwo przygotowywano mnie na ten moment, ale czy można być na to naprawdę gotowym? Największą szkołę życia dało mi morze. Ono buja każdego tak samo – opowiada Bartosz Radomski, fizjoterapeuta i przewodnik po warszawskiej Niewidzialnej Wystawie.

  • P. Werewka/PAP

    Milowy krok – przeszczep gałki ocznej

    W okulistyce mamy za sobą kolejny krok milowy – przeszczep gałki ocznej. Na razie jednak to operacja kosmetyczna, bo nie umiemy jeszcze połączyć nerwów wzrokowych, a więc przywrócić widzenia. Wszystko jednak przed nami – wyraził nadzieję prof. Edward Wylęgała, kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Okulistyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

NAJNOWSZE

  • AdobeStock

    Zanim kupisz przeczytaj skład

    W 2023 roku do GIS zgłoszono ponad 26 tys. nowych suplementów. "Tymczasem z raportu UOKiK i danych z Głównego Inspektoratu Sanitarnego wynika, że nie wszystkie produkty zawierają deklarowane substancje w odpowiednich dawkach. Dlatego studenci farmacji postanowili zaanagażować się w kampanię edukacyjną" - mówi mgr farmacji Artur Chojnacki Przewodniczący PTSF.

  • Kiedy rozpocząć ćwiczenia po porodzie?

  • Lex Szarlatan uderza w pseudoterapie

  • Zawał serca bez miażdżycy. Przyczyną bywa stres, zmęczenie lub używki

  • Szkodliwy pocałunek? Czasem lepiej go unikać.

  • AdobeStock

    Polskie dzieci z szansą na refundację ultranowoczesnego leczenia białaczki

    W leczeniu białaczek limfoblastycznych immunoterapia zwiększa szanse na wyzdrowienie także dzieciom z grupy wysokiego ryzyka nawrotu choroby. Daje też mniej toksycznych skutków ubocznych i nie wymaga hospitalizacji. Staramy się, aby była dostępna w ramach programu lekowego – mówi prof. dr hab. n. med. Wojciech Młynarski, kierownik Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

  • Proste sposoby na upały

  • Sprawdź, czy umiesz korzystać bezpiecznie ze słońca

Serwisy ogólnodostępne PAP