Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
29.04.2021 , 10:31 Aktualizacja: 08.05.2021, 13:16

Pandemia COVID-19: zapis debaty o tym, gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy

Justyna Wojteczek

Wraz z postępem szczepień zaczyna się luzowanie restrykcji, ale pandemia jeszcze się nie skończyła. Na temat tego, w jakiej jesteśmy sytuacji, kiedy będziemy mogli czuć się bezpiecznie, na ile należy obawiać się mutacji koronawirusa SARS-CoV-2 i o wyzwaniach związanych ze szczepieniami dyskutowali - wciąż jeszcze zdalnie - uznani eksperci. Obejrzyj zapis debaty.

 

W dyskusji wzięli udział:

  • prof. Andrzej M. Fal – specjalista chorób wewnętrznych i alergologii, kierownik Kliniki Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych w Szpitalu MSWiA w Warszawie;
  • prof. Joanna Zajkowska – specjalistka chorób zakaźnych, epidemiologii i zdrowia publicznego, zastępca ordynatora Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcyjnych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
  • prof. Jacek Jemielity – chemik z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego, który wraz z zespołem od prawie 20 lat prowadzi badania nad terapeutycznym wykorzystaniem mRNA 
  • dr hab. Piotr Rzymski – biolog i popularyzator nauki, adiunkt w Zakładzie Medycyny Środowiskowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
  • lek.  Anna Krzyszowska-Kamińska – specjalistka medycyny rodzinnej,

a moderatorem spotkania była Justyna Wojteczek, redaktor prowadząca Serwis Zdrowie.

Debata została zrealizowana w ramach edukacyjnego projektu „Science will win”, którego mecenasem jest firma Pfizer.

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Id materiału: 2053

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.