-
Zakochanie – hormonalny doping
Miłość, jak i wiele innych naszych emocji, to efekt licznych procesów biochemicznych. Mogą one wpływać na zachowanie i oddziaływać na różne procesy fizjologiczne u ludzi, wywołując uczucie euforii, szybsze bicie serca, „motyle w brzuchu” czy zwiększoną energię.
4 minuty czytania -
Miłość w dzieciństwie chroni serce w dorosłości
Wsparcie i ciepło jest ważne, szczególnie to otrzymane w dzieciństwie. Dlaczego? Z wielu powodów. Również dlatego, że chroni układ sercowo-naczyniowy w późniejszym życiu – wynika z badań amerykańskich naukowców.
2 minuty czytania -
Ipsos: Japończycy nie mają udanego życia miłosnego. A Polacy?
Zdecydowana większość osób, które są w związkach, deklaruje satysfakcję ze swoich miłosnych doświadczeń. Przeważnie czują się kochane. Są też zadowolone z relacji z partnerem i z życia seksualnego. Istnieją jednak pewne różnice w postrzeganiu tych trzech „wątków” miłosnych ze względu na kraj, obszar i grupę badanych – wynika z najnowszego badania Ipsos.
2 minuty czytania -
Jak budować dobry związek
Podstawą stworzenia dobrego związku jest… samoakceptacja. Poprzez kontakt z samym sobą stajemy się bogatsi wewnętrznie, a tym samym ciekawsi dla naszego partnera – zwraca uwagę psychoterapeuta Jakub Zając z Centrum Terapii Dialog.
9 minut czytania -
Uzależnienie ma wpływ na miłość. Każde.
Walentynki – święto zakochanych. Czy uzależnienia wpływają na jakość związków? W Polsce co piąta osoba pali papierosy, liczbę patologicznych hazardzistów szacuje się na prawie 30 tysięcy, około 2 proc. użytkowników internetu ma cechy uzależnienia od tego medium, a uzależnionych od alkoholu jest nawet 900 tysięcy. Psychiatra z WUM Bartosz Łoza, mówi, że partner ma prawo stawiać warunki, jeśli „druga połówka” ma problem z uzależnieniem, a miłość pomaga w terapii.
5 minut czytania -
Kiedy miłość staje się chorobą
Miłość wydaje się cudownym uczuciem: dodaje sił i sprawia, że całymi dniami bujamy w obłokach. Czasami jednak można kochać za bardzo, co prowadzi do zaniedbywania siebie, swoich spraw, bliskich. Niektórzy odrzuceni mogą być nawet agresywni. Można uzależnić się od miłości?
6 minut czytania -
Relacje: jakość, a nie ilość lekiem na samotność
Można być w stałym związku i odczuwać samotność. Samotność zabija, a lekiem na nią jest jakość i głębia naszych relacji.
dr Katarzyna Kalinowska5 minut czytania
NAJNOWSZE
-
Niebieskie Igrzyska przekraczają Atlantyk
Co najmniej 475 300 dzieci i 2 121 placówek oświatowych z Polski oraz 9 polonijnych weźmie udział w Niebieskich Igrzyskach, by integrować i szerzyć wiedzę o spektrum autyzmu. Jest jeszcze czas, by dołączyć.
-
Wstęp do diagnozy autyzmu w bilansie dwulatka
-
Brak apetytu może być winą nowotworu
-
Nieswoiste Choroby Zapalne Jelit spychają pacjentów na drugi tor
-
Operacja bariatryczna to nie koniec choroby otyłościowej