Tag:
  • Fot. PAP

    To będą niezwykłe święta!

    Za sprawą pandemii, tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą wyjątkowe bardziej niż zwykle… A to dlatego, że zgodnie z zaleceniami medyków oraz rządu powinniśmy je spędzić w możliwie jak najmniejszym gronie, a w dodatku pod znakiem DDMW.

    Monika Wysocka i Monika Grzegorowska
    3 minuty czytania
  • Fot.PAP/P.Werewka

    Jak zachęcić bliską osobę do zrobienia badań kontrolnych

    Pomimo dużej dostępności różnego rodzaju badań profilaktycznych i diagnostycznych, umożliwiających m.in. wykrycie wielu groźnych chorób na wczesnym etapie rozwoju, wielu Polaków unika ich jak ognia. Dlaczego tak jest i jak można temu zaradzić – podpowiada Mateusz Banaszkiewicz, psycholog zdrowia z Uniwersytetu SWPS.

    1 minuta czytania
  • Fot.PAP/P.Werewka

    Co najbardziej przyczynia się do poprawy stanu zdrowia?

    Takie pytanie zadał Polakom CBOS w swoim najnowszym badaniu opinii. Wyniki sondażu są dość zaskakujące. Pokazują, że świadomość oraz postawy zdrowotne Polaków bardzo się zmieniły na przestrzeni ostatnich 30 lat.

    2 minuty czytania
  • Fot. PAP/ P.Werewka

    Wyścig po zdrowie – sprawdź kiedy zawita do twojego miasta

    Uwaga! Bezpłatne badania profilaktyczne, porady dietetyków i fizjoterapeutów, a także pokazy udzielania pierwszej pomocy – to tylko niektóre z „atrakcji”, z których można skorzystać podczas rodzinnych pikników „Wyścig po zdrowie”, organizowanych pod szyldem Tour de Pologne.

    3 minuty czytania
  • Fot. PAP

    15 rzeczy, które Polacy robią dla swojego zdrowia

    Zażywanie probiotyków, elektrolitów i preparatów z witaminami, ograniczanie spożycia cukru czy też dbanie o prawidłową masę ciała – to tylko niektóre ze sposobów dbania o zdrowie, jakie wskazali Polacy w najnowszych badaniach sondażowych. Sprawdź, co jeszcze znalazło się na liście.

    4 minuty czytania
  • Fot. PAP

    Profilaktyka zdrowotna na wyciągnięcie ręki

    Już wkrótce każdy Polak będzie mógł pobrać na smartfona specjalną aplikację, dzięki której będzie na bieżąco otrzymywał informacje o prowadzonych w jego okolicy programach profilaktyki zdrowotnej. Umożliwi to przełomowy projekt informatyczny o nazwie ProfiBaza, realizowany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego-Państwowy Zakład Higieny.

    3 minuty czytania
  • Fot. PAP

    Minister zdrowia na święta o zdrowiu

    Posłuchaj, co minister zdrowia Łukasz Szumowski, „w cywilu” – profesor kardiologii, mówi o tym, jak dbać o siebie, żeby móc długo cieszyć się pełnią życia.

    1 minuta czytania
  • Fot. Jacek Pióro/ Zdjęcie ilustracyjne

    Jak dbamy o zdrowie: Polacy na bakier z profilaktyką

    Wiedza na temat zasad zdrowego stylu życia oraz profilaktyki chorób przewlekłych jest już w naszym społeczeństwie całkiem duża. Ale z jej wdrażaniem jest wciąż bardzo kiepsko. Dlaczego Polacy nie chcą dmuchać na zimne i jak można to zmienić?

    7 minut czytania
  • Print Screen

    Dbaj o siebie i ciesz się końskim zdrowiem!

    Pod takim hasłem ruszyła nowa kampania edukacyjna Ministerstwa Zdrowia, która ma zachęcić młodych Polaków do tego, aby bardziej zatroszczyli się o swoje zdrowie. Profilaktycznie.

    3 minuty czytania

NAJNOWSZE

  • PAP/P. Werewka

    Generator Innowacyjności - od pomysłu do więzi międzypokoleniowych

    Osoby starsze często twierdzą, że są już nikomu niepotrzebne. To wielki błąd, bo są skarbnicą wartości, umiejętności, które mogą przekazać młodszym. Co zrobić, by tego nie zmarnować? Wystarczy pomysł, niekoniecznie dopięty na ostatni guzik, bo od tego są eksperci, by wspólnie go dopracować w „Generatorze Innowacyjności”. Co to za inicjatywa i jakie znaczenie ma magia międzypokoleniowa opowiada Lucyna Kicińska, pedgagożka z Instytutu Psychiatrii i Neurologii.

  • Budynki podświetlone na czerwono na znak sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci

  • Cukier = próchnica

  • Misjonarka świecka: Afryka uczy żyć tu i teraz

    Patronat Serwisu Zdrowie
  • Ułożenie ręki podczas mierzenia ciśnienia ma znaczenie!

  • AdobeStock

    Dbamy o życia, które pozostają

    Zawsze zakładamy, że nasz bliski wróci - z misji, z pracy, z akcji, z dyżuru. Inaczej to nie miałoby sensu. Jednak niektórzy nie wracają. O tym jak rozmawiać z dziećmi o śmierci rodzica i jak pocieszać kogoś, kto stracił ukochaną osobę rozmawiamy z Karoliną Suską, doradcą edukacyjnym z Fundacji Dorastaj z Nami.

  • Od śmierci do życia, czyli o transplantacji narządów

  • Rany trudno gojące się pod kontrolą