Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry


03.10.2022 , 10:29 Aktualizacja: 03.10.2022, 11:14
Informacja prasowa

Idź na rekord. Wygraj z nadciśnieniem tętniczym!

6 października 2022 będzie miała miejsce próba ustanowienia rekordu Guinnessa i rekordu Polski w kategorii: NAJWIĘCEJ POMIARÓW CIŚNIENIA WYKONANYCH SAMODZIELNIE JEDNOCZEŚNIE. Chętni do udziału powinni zgłosić się do klubu Stodoła w Warszawie przy ul. Stefana Batorego 10. Start o godzinie 12:00.

Fot. PAP Fot. PAP

Wydarzenie to część ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno- edukacyjnej Servier dla Serca. Każdy, kto ukończył 18 lat, może stać się uczestnikiem tego niecodziennego wyzwania. Nie wymagana jest wcześniejsza rejestracja (wejście na miejsce wydarzenia od godziny 11:00). 

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Piotr Gruszka,  siatkarz, trener, rekordzista pod względem liczby meczów rozegranych w reprezentacji Polski, Ambasador XIX edycji kampanii Servier dla Serca, który po raz kolejny zwraca uwagę na aspekt aktywności fizycznej podkreślając, że sport to nie tylko dobre samopoczucie i smukła sylwetka, ale przede wszystkim środek prewencyjny przed większością chorób – w tym przed nadciśnieniem tętniczym. Zachęca do wykonywania nawet tych najprostszych ćwiczeń, jak marsz czy spacery, bo naprawdę warto!

Dodatkowo, wszystkich zainteresowanych zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych w zakresie profilaktyki chorób układu sercowo - naczyniowego. Tego dnia, w godzinach 10:00 - 18:00 będzie możliwość skorzystania z następujących badań: 

  • Pomiar ciśnienia tętniczego, 
  • Pomiar stężenia cukru
  • Pomiar cholesterolu (dobry, zły, trójglicerydy)
  • Pomiar wskaźnika BMI (masy ciała). 
  • W uzasadnionych przypadkach zapewniona zostaje konsultacji kardiologicznej oraz badania EKG serca.  

Szczegółowe informacje: 

Źródło informacji prasowej: Servier Polska organizator kampanii Servier dla Serca.

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki wideo) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Za materiał opublikowany jako "informacja prasowa" w „Serwisie Zdrowie. Postaw na Wiedzę!” odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jej nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji prasowej”. Wszystkie materiały opublikowane w Serwisie Zdrowie mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. Zdjęcie załączone do informacji prasowej można bezpłatnie wykorzystać wyłącznie z treścią niniejszej informacji. Materiały oznaczone jako „materiał partnerski” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami, instytucjami lub organizacjami w ramach umów na obsługę medialną. „Portal Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę” ma charakter informacyjno-edukacyjny i nie może być traktowany jako źródło porad medycznych. W sytuacji problemów ze zdrowiem należy udać się po pomoc do odpowiedniego profesjonalisty medycznego.
Id materiału: 2625

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.