Serwis stomatologiczny - zadbaj o swój uśmiech (inf. prasowa)

Dentinfo.pl to portal, który dostarcza niezbędnych informacji, jak zadbać o swój uśmiech i utrzymać zdrowe uzębienie.

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Interesuje cię tematyka zdrowych i białych zębów? Chcesz dokonać pełnego leczenia, lub po prostu sprawdzić dobre praktyki? W dentinfo.pl zagwarantujemy ci rzetelne informacje na temat stomatologii. Leczenie zachowawcze, protetyka, czy profilaktyka pięknego uśmiechu wszystko, czego szukasz znajduje się w tym portalu.Na stronie serwisu dentystycznego Dentinfo.pl publikujemy regularnie informacje na temat zdrowych praktyk, procesów leczenia oraz zaleceń dotyczących konsultacji stomatologicznych, które pomogą utrzymać stan uzębienia w najlepszej formie. Dowiedzą się państwo o szeroko pojętej chirurgii stomatologicznej, implantach, oraz profilaktyce. Wszystkie artykuły redagowane są przez absolwentów uniwersytetów medycznych na specjalizacjach stomatologicznych. Codziennie możemy otrzymać dawkę przydatnych informacji wraz z przykładowymi cenami leczenia jak i protetyki. Serwis stomatologiczny to idealne źródło wiedzy dla osób chcących rozpocząć proces leczenie jednak zastanawiających się nad zarówno kwestiami medycznymi jak i ceną.

Stomatologia to szeroka dziedzina w naukach medycznych a poznanie szeregu przydatnych informacji na jej temat pozwoli lepiej dbać o zęby. Stomatolodzy i chirurdzy odpowiadają na szereg pytań zadawanych przez pacjentów na wizytach, dzięki czemu każdy pacjent z podobnym problemem będzie mógł znaleźć odpowiedź na swoje pytanie. Szeroko rozbudowane i merytoryczne artykuły dostarczają dużej dawki wiedzy, ale należy pamiętać, że nie zastąpią one oględzin stanu uzębienia na konsultacji. 

Kategorie poruszanych zagadnień

Rys. Krzysztof "Rosa" Rosiecki

Kiedy dentysta może odmówić wstawienia implantu?

Implanty zębowe to bardzo dobra metoda uzupełnienia ubytków w uzębieniu. Jednak nie zawsze można ją zastosować. Opowiada o tym implantolog prof. Andrzej Wojtowicz z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który jest jednym z pionierów implantologii w Polsce.

Na naszym serwisie stomatologicznym posiadamy szeroką ilość kategorii z zakresu stomatologii uszeregowanych na podstronach. Nasi redaktorzy medyczni piszą teksty z zakresu chorób dziąseł, ortodoncji, stomatologii dziecięcej i estetycznej, wady zgryzu, protetyki i bólu zębów. Znajdują się tu również odpowiedzi na popularne pytania, np. dotyczące aparatu korekcyjnego (https://dentinfo.pl/aparat-metalowy/) Na stronie znajdują się zarówno porady medyczne jak i artykuły traktujące o chorobach, dzięki czemu pacjenci mogą sami zdiagnozować swój problem i udać się do specjalisty szybciej.

Dlaczego warto korzystać z naszego serwisu dentystycznego?

Duża dawka wiedzy i nowinek z zakresu stomatologii pozwoli na poszerzanie świadomości i odpowiednią dbałość o uzębienie. Dzięki stałemu uzupełnianiu naszej wiedzy nie jesteśmy zdani na jedynie nasze przeczucia a możemy we własnym zakresie lepiej dbać o stan naszej jamy ustnej. Stała edukacja pomoże nam uniknąć drogiego procesu leczenia i stać się świadomym swojego ciała pacjentem. Poszerzanie swojej wiedzy jest zawsze dobrą praktyką, która wiele ułatwia. Duża ilość moderatorów odpowiada za jakość pisanych artykułów i ich poprawność merytoryczną.

Artykuł nie zastąpi porady! Pamiętać należy zawsze, że wiedza zasięgnięta z artykułów ma nam pomóc w uzyskaniu wartościowej wiedzy i podniesienia świadomości, a nie diagnostyce. Wprawdzie możesz dowiedzieć się, kiedy twoje zęby potrzebują kuracji antybiotykiem (https://dentinfo.pl/antybiotyk-na-bol-zeba)Jeżeli czujesz coś niepokojącego i uważasz, że w twojej jamie ustnej zachodzą nietypowe procesy to udaj się jak najszybciej do stomatologa.

Kiedy należy zgłosić się do specjalisty?

Wizyta u stomatologa to bardzo ważna kwestia szczególnie jeżeli czujemy ból, lub innego rodzaju dyskomfort lub zmiany w jamie ustnej. O tym kiedy powinniśmy zjawić się u dentysty powinien zadecydować on sam na konsultacji podczas wizyty okresowej. Regularne uczęszczanie na kontrole stomatologiczną pozwoli nam zachować zdrowe zęby, a także dowiedzieć się o ewentualnych zmianach zachodzących w nich. Nawet jeżeli uważasz, że z twoim zębom nic nie dolega, raz do roku powinno się umówić na konsultację w celu oceny stanu jamy ustnej i rozpoczęcia odpowiedniej profilaktyki w przypadku występowania zmian takich jak próchnica. Brak kontroli może skutkować powstawaniem ukrytych zmian i rozwijaniem się stanów chorobowych. Jako uzupełnienie wiedzy z zakresu stomatologii zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami na stronie dentinfo.pl gdzie znajdą Państwo pomocne artykuły.

Więcej na: https://dentinfo.pl 

Uwaga! Za materiał opublikowany jako "informacja prasowa" w Serwisie Zdrowie odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jej nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji prasowej”. Wszystkie materiały opublikowane w Serwisie Zdrowie mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Źródło informacji prasowej: Contentation

ZOBACZ PODOBNE

  • M.Kmieciński/PAP

    Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

    Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to jedna z najważniejszych chorób, z którymi boryka się okulistyka i najczęstsza przyczyną utraty wzroku w krajach rozwiniętych. Dla lekarzy to wyzwanie, bo pacjenci często zgłaszają się zbyt późno, a wystarczy wykonać prosty test – podkreśla prof. dr hab. n. med. Sławomir Teper, okulista, chirurg witreoretinalny ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    "Niepełnosprawny" czy "osoba z niepełnosprawnością"?

    Język jest materią żywą. Słowo potrafi z jednej strony krzywdzić i ranić, z drugiej uskrzydlać i wspierać. Niektóre zwroty czy pojedyncze słowa odchodzą do lamusa, nabierają innego znaczenia lub są zastępowane innymi, bo wydają nam się stygmatyzujące. Czy dlatego coraz częściej słyszymy wyrażenie: „osoba z niepełnosprawnością” zamiast: „osoba niepełnosprawna”?

  • Fot. PetitNuage/Adobe Stock

    Nikt nie odda wzroku skradzionego przez jaskrę

    Jaskry nie można wyleczyć. Kradnie nam wzrok i wcale nie jest przypisana starości. Nowe okulary na nosie, po badaniu jedynie ostrości widzenia, nie świadczą o tym, że na dnie oka nie czai się ta podstępna choroba, którą ma około milion Polaków, a połowa z nich o tym nie wie. O diagnostyce i leczeniu jaskry opowiada prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

  • AdobeStock

    Jąkanie – gdy mowa nie nadąża za myślami

    Nawet aktorzy czy politycy się jąkają, ale przypadłość ta potrafi mocno utrudniać życie. Pojawia się zwykle w dzieciństwie. Szczęśliwie w większości przypadków ustępuje samoczynnie. Czasami potrzebna jest jednak pomoc specjalistów, więc trzeba być czujnym.

NAJNOWSZE

  • Kongres Zdrowie Polaków

    6. edycja Kongresu „Zdrowie Polaków” już w najbliższy poniedziałek

    Patronat Serwisu Zdrowie

    Tegoroczna edycja Kongresu „Zdrowie Polaków odbędzie się pod hasłem „Nauka dla zdrowia społeczeństwa”. Serwis Zdrowie jest patronem medialnym wydarzenia. Wśród zaproszonych gości przedstawiciele świata medycyny, nauki, polityki.

  • Cukrzyca typu 1 – przyczyny i objawy

  • Uzależnienia u dzieci i młodzieży – na co należy zwrócić uwagę?

  • Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

  • Kiedy zacząć myć zęby dziecku?

  • Adobe Stock

    Operacja bariatryczna to coś więcej niż zmiana budowy przewodu pokarmowego

    W operacji bariatrycznej chodzi naprawdę o coś więcej niż zmniejszenie rozmiaru ciała, do którego pacjent przez lata potrafi się przyzwyczaić. Otyłość to choroba, którą bezwzględnie należy leczyć wszystkimi dostępnymi metodami, bo szerzy spustoszenie w organizmie. To nie jest wybór chorego – zaznacza prof. Wojciech Lisik chirurg bariatra, transplantolog. Wyjaśnia, na czym polega zabieg i jakiej recepty osobie z otyłością absolutnie wystawić nie można.

  • CRM – zespół sercowo-nerkowo-metaboliczny. Nowe spojrzenie na szereg schorzeń

  • HIV: kiedyś drżeliśmy, dziś ignorujemy