Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Zapisz się na newsletter
Do góry


29.07.2021 , 16:10 Aktualizacja: 02.08.2021, 17:59

Zakrzepica: co należy o niej wiedzieć (nowy termin webcastu!)

Zakrzepica to choroba cywilizacyjna, uwarunkowana genetycznie czy choroba zawodowa? Dlaczego dochodzi do powstawania skrzeplin? Czemu także u młodych ludzi? Na takie pytania odpowiadać będzie specjalista chorób wewnętrznych i hematologii prof. Jerzy Windyga, kierownik Kliniki Zaburzeń Hemostazy i Chorób Metabolicznych w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii podczas trzeciego spotkania on-line w cyklu poświęconego diagnostyce i leczeniu zakrzepowo-zatorowemu, które odbędzie się 9 sierpnia w poniedziałek o 11.00.

Fot. PAP/M. Kmieciński Fot. PAP/M. Kmieciński

Termin rozmowy musiał zostać przesunięty, za co serdecznie przepraszamy. 9 sierpnia rozmowa będzie transmitowana live na: zdrowie.pap.pl, a jej zapis zostanie opublikowany wkrótce po wydarzeniu. Zarejestrowani uczestnicy webcastu będą mogli zadawać w jej trakcie pytania za pomocą opcji Q&A.

Zakrzepica to skomplikowany problem medyczny, a z uwagi na wysokie ryzyko zgonu w razie powstania skrzepliny i jednocześnie dużą częstość występowania problemów zakrzepowych w ogólnej populacji stanowi olbrzymie wyzwanie dla lekarzy i ich pacjentów. Prof. Windyga wyjaśni, dlaczego głównym celem leczenia zakrzepicy żył głębokich jest ograniczenie powstawania i rozpuszczenie skrzepliny i dlaczego pacjent w swoim najlepiej pojętym interesie powinien współpracować z lekarzem i sporo wiedzieć o swojej chorobie.

Spotkanie poprowadzi Justyna Wojteczek, redaktor prowadząca Serwis Zdrowie PAP. Postaw na Wiedzę! w Polskiej Agencji Prasowej.

Zarejestrowane na spotkanie osoby będą mogły zadawać pytania w formie pisemnej. Pytania można również nadal przesyłać na adres zdrowie@pap.pl.

Cykl spotkań jest realizowany we współpracy w partnerem merytorycznym, firmą Pfizer.

jw

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Id materiału: 2130

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.