Jak przygotować skórę twarzy pod makijaż?

W przygotowaniach do nałożenia makijażu najważniejszy jest prawidłowo wykonany demakijaż. Oczyszcza on skórę z różnych zanieczyszczeń, przez co wygładza jej powierzchnię i sprawia, że jest elastyczna. Stanowi też swoistą bazę, zabezpieczając ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Pexels
Pexels

Oczyszczanie, tonizowanie, nawilżanie

Przed nałożeniem na skórę makijażu ważne jest przede wszystkim odpowiednie przygotowanie jej powierzchni. Oczyszczona i świeża cera nie tylko sprawia, że puder, maskara czy pomadka lepiej się rozprowadzają i prezentują, ale także dłużej się utrzymują. Poza tym zabiegi higieniczno-pielęgnacyjne wykonane przed nałożeniem makijażu wzmacniają wierzchnie warstwy skóry, w tym barierę lipidową, dzięki czemu jest ona mniej podatna na wystąpienie różnorodnych nieestetycznych i często bolesnych wykwitów, podrażnień, przebarwień oraz zmarszczek, które wpływają nie tylko na estetykę makijażu, ale też na samopoczucie.

Jednym z najważniejszych zabiegów jest oczyszczanie. Preparat do mycia twarzy nie może być jednak przypadkowy. Powinien on odpowiadać na potrzeby skóry. Źle dobrany może nasilać jej problemy. W tym celu sprawdzą się przede wszystkim dermokosmetyki dostępne na stronie internetowej https://www.cetaphil.pl/produkty/cetaphil-pro-oil-control, które przeznaczone są zarówno do pielęgnacji cery obciążonej zmianami dermatologicznymi, jak i zdrowej. Skutecznie, ale delikatnie usuwają one resztki starego makijażu, udrażniają pory, koją powstałe podrażnienia i stany zapalne, jednocześnie tonizują i nawilżają, a także wspierają regulację pracy gruczołów łojowych, przez co wpływają na ograniczenie produkcji sebum i powstawanie efektu świecącej, zmęczonej twarzy czy wykwitów trądzikowych.

O czym pamiętać, przygotowując skórę twarzy pod makijaż?

Skórę pod makijaż można przygotować, używając dermokosmetyku. Nakłada się go na twarz z pomocą płatka kosmetycznego, który należy przesuwać od kącika zewnętrznego każdego oka w kierunku wewnętrznym, wzdłuż grzbietu i po bokach nosa, okrężnie wokół ust oraz na pozostałych częściach twarzy, pamiętając o zagłębieniach przy skrzydełkach nosa czy bruzdach policzkowych. Wacik warto też prowadzić aż pod linię włosów na czole i skroniach, a nawet w okolicach za uszami i pod brodą. Można także rozprowadzić niewielką ilość produktu na wilgotnych dłoniach i umyć twarz.

Po oczyszczeniu i tonizowaniu dobrze jest sięgnąć po krem na dzień z tej samej serii, najlepiej z filtrem SPF. Wówczas produkty uzupełniają się, zapewniając kompleksową pielęgnację skóry. Aplikując dermokosmetyczne produkty pod makijaż, nie trzeba nakładać dodatkowych kosmetyków.

Więcej na: https://www.cetaphil.pl 

Źródło informacji: GALDERMA POLSKA

Uwaga! Za materiał opublikowany jako "informacja prasowa" w Serwisie Zdrowie odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jej nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji prasowej”. Wszystkie materiały opublikowane w Serwisie Zdrowie mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

ZOBACZ PODOBNE

  • M.Kmieciński/PAP

    Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

    Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to jedna z najważniejszych chorób, z którymi boryka się okulistyka i najczęstsza przyczyną utraty wzroku w krajach rozwiniętych. Dla lekarzy to wyzwanie, bo pacjenci często zgłaszają się zbyt późno, a wystarczy wykonać prosty test – podkreśla prof. dr hab. n. med. Sławomir Teper, okulista, chirurg witreoretinalny ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    "Niepełnosprawny" czy "osoba z niepełnosprawnością"?

    Język jest materią żywą. Słowo potrafi z jednej strony krzywdzić i ranić, z drugiej uskrzydlać i wspierać. Niektóre zwroty czy pojedyncze słowa odchodzą do lamusa, nabierają innego znaczenia lub są zastępowane innymi, bo wydają nam się stygmatyzujące. Czy dlatego coraz częściej słyszymy wyrażenie: „osoba z niepełnosprawnością” zamiast: „osoba niepełnosprawna”?

  • Fot. PetitNuage/Adobe Stock

    Nikt nie odda wzroku skradzionego przez jaskrę

    Jaskry nie można wyleczyć. Kradnie nam wzrok i wcale nie jest przypisana starości. Nowe okulary na nosie, po badaniu jedynie ostrości widzenia, nie świadczą o tym, że na dnie oka nie czai się ta podstępna choroba, którą ma około milion Polaków, a połowa z nich o tym nie wie. O diagnostyce i leczeniu jaskry opowiada prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

  • AdobeStock

    Jąkanie – gdy mowa nie nadąża za myślami

    Nawet aktorzy czy politycy się jąkają, ale przypadłość ta potrafi mocno utrudniać życie. Pojawia się zwykle w dzieciństwie. Szczęśliwie w większości przypadków ustępuje samoczynnie. Czasami potrzebna jest jednak pomoc specjalistów, więc trzeba być czujnym.

NAJNOWSZE

  • Kongres Zdrowie Polaków

    6. edycja Kongresu „Zdrowie Polaków” już w najbliższy poniedziałek

    Patronat Serwisu Zdrowie

    Tegoroczna edycja Kongresu „Zdrowie Polaków odbędzie się pod hasłem „Nauka dla zdrowia społeczeństwa”. Serwis Zdrowie jest patronem medialnym wydarzenia. Wśród zaproszonych gości przedstawiciele świata medycyny, nauki, polityki.

  • Cukrzyca typu 1 – przyczyny i objawy

  • Uzależnienia u dzieci i młodzieży – na co należy zwrócić uwagę?

  • Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

  • Kiedy zacząć myć zęby dziecku?

  • Adobe Stock

    Operacja bariatryczna to coś więcej niż zmiana budowy przewodu pokarmowego

    W operacji bariatrycznej chodzi naprawdę o coś więcej niż zmniejszenie rozmiaru ciała, do którego pacjent przez lata potrafi się przyzwyczaić. Otyłość to choroba, którą bezwzględnie należy leczyć wszystkimi dostępnymi metodami, bo szerzy spustoszenie w organizmie. To nie jest wybór chorego – zaznacza prof. Wojciech Lisik chirurg bariatra, transplantolog. Wyjaśnia, na czym polega zabieg i jakiej recepty osobie z otyłością absolutnie wystawić nie można.

  • CRM – zespół sercowo-nerkowo-metaboliczny. Nowe spojrzenie na szereg schorzeń

  • HIV: kiedyś drżeliśmy, dziś ignorujemy