Materiał promocyjny

8 rzeczy, które przydadzą Ci się na siłownię

Zajęcia na siłowni to świetny sposób na dążenie do wymarzonej sylwetki czy poprawianie swoich wyników sportowych. Warto jednak we właściwy sposób przygotować się do każdego treningu. Oto lista rzeczy, które zawsze powinieneś mieć przy sobie!

AdobeStock
AdobeStock

Woda – podstawa, o której tak często się zapomina

Wiele osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z regularnymi ćwiczeniami od razu rusza po sprzęt z wysokiej półki, chcąc jak najlepiej przygotować się do wymagających treningów. Zapominają one jednak o absolutnie priorytetowej kwestii, która determinuje skuteczność ćwiczeń oraz to, jak reaguje na nie ciało. Chodzi oczywiście o odpowiednie nawodnienie.

Godzinny intensywny trening może sprawić, że twój organizm wraz z potem wytraci nawet 1-1,5 litra płynów. Żeby nie narazić się na utratę kluczowych mikroelementów, spadek kondycji i wydolności, a nawet zasłabnięcia, warto te ubytki regularnie uzupełniać. Zabieraj więc ze sobą butelkę z wodą lub napojem izotonicznym. Możesz również postawić na skrojony pod potrzeby sportowców czy regularnie trenujących osób bidon, który znajdziesz, chociażby w asortymencie dostępnym na stronie https://sportano.pl/sport/silownia-i-fitness

Odzież do ćwiczeń – o czym powinieneś pamiętać?

Zmienne ubrania to podstawa wyposażenia. Są one jednak czymś więcej niż tylko koszulką czy spodniami na przebranie, by nie wracać do domu w przepoconych ciuchach. Odpowiednio dobrana odzież jest bowiem w stanie sprawić, że każdy trening będzie o wiele przyjemniejszy, a twoja „druga skóra” będzie aktywnym wsparciem w zajęciach.

Koniecznie powinieneś zwrócić uwagę na wybór ubrań oddychających, czyli odprowadzających wilgoć ze skóry. Poprawi to twoje samopoczucie, a także zmniejszy to ryzyko podrażnień wywołanych znajdującym się na skórze potem. Kluczem jest również zakup odzieży elastycznej, która nie będzie w żaden sposób krępować twoich ruchów. Rozglądasz się za funkcjonalnym kompletem? Sprawdź dostępny asortyment na https://sportano.pl/marki/gymshark 

Zmienne buty, czyli bezpieczeństwo i komfort – nie tylko dla ciebie

Wiele siłowni traktuje zmianę obuwia przed wejściem do strefy ćwiczeń jako wymóg. Nie powinno to przesadnie dziwić – zanieczyszczenia, które zbierają się na podeszwach, mogą nie tylko pobrudzić parkiet i przyrządy, ale również powodować ich uszkodzenia. Dodatkowo w miesiącach jesienno-zimowych naniesiona woda może znacznie zwiększać ryzyko niebezpiecznych poślizgnięć.

Istnieje jeszcze jeden, bardziej prozaiczny powód, dla którego powinieneś postawić na wysokiej jakości obuwie treningowe. Wybór pary z amortyzującą podeszwą będzie zbawieniem przy treningach kondycyjnych i kardio, natomiast w przypadku dźwigania ciężarów właściwe buty zapewnią stabilność, co obniży ryzyko wystąpienia kontuzji.

Akcesoria pod prysznic – ręcznik, klapki, kosmetyki

Nie każdy jest fanem mycia się na siłowni, chociaż większość tego typu miejsc oferuje taką możliwość. Jeśli jednak wolisz odświeżyć się od razu po zajęciach, powinieneś zabrać ze sobą wszystkie potrzebne akcesoria. 

Oczywiście musisz mieć ręcznik, aby uniknąć wszelkich niekomfortowych sytuacji. Z troski o swoje zdrowie warto też zaopatrzyć się w klapki – w miejscach publicznych łatwo nabawić się grzybicy stóp bez odpowiedniej osłony. Nie zapomnij również o żelu pod prysznic oraz (opcjonalnie) szamponie.

Pojemna torba – jak wybrać właściwy model?

Skoro masz już wszystko, co potrzebne do trenowania, trzeba teraz swój nowy ekwipunek gdzieś spakować. W takich sytuacjach nieodzownym wsparciem będzie torba treningowa. Powinna być ona wykonana z wytrzymałego materiału, a mile widziane jest wzmocnienie podstawy, dzięki czemu nawet ze sporym ładunkiem w środku będzie ona w stanie zachować swój kształt.

Porozglądaj się za modelem, który jest wyposażony w wiele przegródek i kieszeni. Dzięki temu oddzielnie spakujesz, chociażby buty, ubrania czy przybory kąpielowe. Wchodząc na stronę https://sportano.pl/akcesoria-treningowe/torby-treningowe, będziesz miał okazję znaleźć wiele ciekawych modeli w atrakcyjnych cenach.
 

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe

    Postanowienie noworoczne: z przyjemnością o siebie zadbam

    Będę się więcej ruszać, lepiej odżywiać, mniej denerwować, porzucę nałogi – to najczęstsze postanowienia noworoczne Polaków. Co zrobić, żeby tym razem udało się nam wytrwać w postanowieniu? Trzeba zadbać, by ich realizacja dawała nam satysfakcję, sprawiała przyjemność.

  • Adobe Stock

    Znikną białe plamy na mapie rehabilitacji domowej

    Rehabilitacja domowa dostępna będzie w każdym powiecie – zapewnia Anna Miszczak, dyrektorka Departamentu Świadczeń Opieki Zdrowotnej Narodowego Funduszu Zdrowia. Dodaje, że zapowiadane od pół roku zmiany mają rozdzielić fizjoterapię domową od ambulatoryjnej. W ośmiu województwach rozpisano dodatkowe konkursy, które uzupełnią sieć podmiotów prowadzących rehabilitację domową w ramach NFZ.

  • Adobe Stock

    Niewiadoma w rehabilitacji domowej

    Zmiany w rehabilitacji domowej wywołują emocje. Narodowy Fundusz Zdrowia tłumaczy, że chce uporządkować świadczenia. Ambulatoria je realizujące ostrzegają, że wielu pacjentów już od początku 2025 roku praktycznie straci możliwość rehabilitacji w domu, a taka usługa zostanie zmonopolizowana. Czy gra toczy się faktycznie o dobro pacjenta?

  • PAP

    Sztuka upadku

    Fizjoterapeuci namawiają, by uczyć się bezpiecznie upadać. Dzięki temu można uniknąć poważnych urazów, zwłaszcza zimą. Ważna jest pamięć mięśniowa, którą szczególnie w dojrzałym wieku też powinno się trenować. Jak upadać, by bez szwanku wstać?

NAJNOWSZE

  • AdobeStock/Nopphon

    Paczka papierosów to jeden dzień życia mniej

    Pierwsze dni stycznia to czas noworocznych postanowień. Jeśli wśród twoich znajduje się rzucenie palenia, być może najnowsze badania brytyjskich naukowców pomogą ci wytrwać w tym postanowieniu. Wynika z nich, że każdy wypalony papieros może skrócić przeciętną długość życia o około 20 minut.

  • Chatbot-psychoterapeuta? Lepiej zachować ostrożność

  • Pompy insulinowe również dla pacjentów po 26. roku życia

  • Alkohol wcale nie rozgrzewa na chłodzie

  • Krioterapia – zimno ratujące życie 

  • O czym mówią ścieki

    Wyniki badań ścieków są przez Japończyków śledzone równie pilnie, jak alarmy smogowe, gdy rośnie poziom np. norawirusów, służby wydają alert. Przed zagrożeniem „jelitówką” ostrzegani są też Szwedzi. W Polsce mieszkańcy stolicy mogą na stronach wodociągów sprawdzić aktualną sytuację covidową. A ostrzeżenie wydano, gdy w ściekach pojawiło się polio.

  • Dorosłe Dzieci Alkoholików – continuum a nie metka

  • Jedynacy kontra rodzeństwo – kto ma lepiej?