Materiał promocyjny

8 rzeczy, które przydadzą Ci się na siłownię

Zajęcia na siłowni to świetny sposób na dążenie do wymarzonej sylwetki czy poprawianie swoich wyników sportowych. Warto jednak we właściwy sposób przygotować się do każdego treningu. Oto lista rzeczy, które zawsze powinieneś mieć przy sobie!

AdobeStock
AdobeStock

Woda – podstawa, o której tak często się zapomina

Wiele osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z regularnymi ćwiczeniami od razu rusza po sprzęt z wysokiej półki, chcąc jak najlepiej przygotować się do wymagających treningów. Zapominają one jednak o absolutnie priorytetowej kwestii, która determinuje skuteczność ćwiczeń oraz to, jak reaguje na nie ciało. Chodzi oczywiście o odpowiednie nawodnienie.

Godzinny intensywny trening może sprawić, że twój organizm wraz z potem wytraci nawet 1-1,5 litra płynów. Żeby nie narazić się na utratę kluczowych mikroelementów, spadek kondycji i wydolności, a nawet zasłabnięcia, warto te ubytki regularnie uzupełniać. Zabieraj więc ze sobą butelkę z wodą lub napojem izotonicznym. Możesz również postawić na skrojony pod potrzeby sportowców czy regularnie trenujących osób bidon, który znajdziesz, chociażby w asortymencie dostępnym na stronie https://sportano.pl/sport/silownia-i-fitness

Odzież do ćwiczeń – o czym powinieneś pamiętać?

Zmienne ubrania to podstawa wyposażenia. Są one jednak czymś więcej niż tylko koszulką czy spodniami na przebranie, by nie wracać do domu w przepoconych ciuchach. Odpowiednio dobrana odzież jest bowiem w stanie sprawić, że każdy trening będzie o wiele przyjemniejszy, a twoja „druga skóra” będzie aktywnym wsparciem w zajęciach.

Koniecznie powinieneś zwrócić uwagę na wybór ubrań oddychających, czyli odprowadzających wilgoć ze skóry. Poprawi to twoje samopoczucie, a także zmniejszy to ryzyko podrażnień wywołanych znajdującym się na skórze potem. Kluczem jest również zakup odzieży elastycznej, która nie będzie w żaden sposób krępować twoich ruchów. Rozglądasz się za funkcjonalnym kompletem? Sprawdź dostępny asortyment na https://sportano.pl/marki/gymshark 

Zmienne buty, czyli bezpieczeństwo i komfort – nie tylko dla ciebie

Wiele siłowni traktuje zmianę obuwia przed wejściem do strefy ćwiczeń jako wymóg. Nie powinno to przesadnie dziwić – zanieczyszczenia, które zbierają się na podeszwach, mogą nie tylko pobrudzić parkiet i przyrządy, ale również powodować ich uszkodzenia. Dodatkowo w miesiącach jesienno-zimowych naniesiona woda może znacznie zwiększać ryzyko niebezpiecznych poślizgnięć.

Istnieje jeszcze jeden, bardziej prozaiczny powód, dla którego powinieneś postawić na wysokiej jakości obuwie treningowe. Wybór pary z amortyzującą podeszwą będzie zbawieniem przy treningach kondycyjnych i kardio, natomiast w przypadku dźwigania ciężarów właściwe buty zapewnią stabilność, co obniży ryzyko wystąpienia kontuzji.

Akcesoria pod prysznic – ręcznik, klapki, kosmetyki

Nie każdy jest fanem mycia się na siłowni, chociaż większość tego typu miejsc oferuje taką możliwość. Jeśli jednak wolisz odświeżyć się od razu po zajęciach, powinieneś zabrać ze sobą wszystkie potrzebne akcesoria. 

Oczywiście musisz mieć ręcznik, aby uniknąć wszelkich niekomfortowych sytuacji. Z troski o swoje zdrowie warto też zaopatrzyć się w klapki – w miejscach publicznych łatwo nabawić się grzybicy stóp bez odpowiedniej osłony. Nie zapomnij również o żelu pod prysznic oraz (opcjonalnie) szamponie.

Pojemna torba – jak wybrać właściwy model?

Skoro masz już wszystko, co potrzebne do trenowania, trzeba teraz swój nowy ekwipunek gdzieś spakować. W takich sytuacjach nieodzownym wsparciem będzie torba treningowa. Powinna być ona wykonana z wytrzymałego materiału, a mile widziane jest wzmocnienie podstawy, dzięki czemu nawet ze sporym ładunkiem w środku będzie ona w stanie zachować swój kształt.

Porozglądaj się za modelem, który jest wyposażony w wiele przegródek i kieszeni. Dzięki temu oddzielnie spakujesz, chociażby buty, ubrania czy przybory kąpielowe. Wchodząc na stronę https://sportano.pl/akcesoria-treningowe/torby-treningowe, będziesz miał okazję znaleźć wiele ciekawych modeli w atrakcyjnych cenach.
 

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe

    Pod powierzchnią: nurkowanie a zdrowie

    Wyobraź sobie świat ciszy i barwnych raf – nurkowanie rekreacyjne pozwala doświadczać nieważkości i odkrywać nieznane. Jednak zanim zanurzymy się w błękit, warto zadać pytanie: czy nasze zdrowie jest gotowe na takie wyzwanie? 

  • zdj. AdobeStock

    Taniec jest dobry dla mózgu

    Taniec jest fantastycznym ćwiczeniem nie tylko dla naszego ciała, ale i dla mózgu. Rytmiczne ruchy i skoordynowane wykonywanie choreografii wymagają koncentracji, planowania i pamięci, co stymuluje różne obszary mózgu – opowiada neurobiolożka i neuropsycholożka dr Ilona Kotlewska.

  • Adobe

    10 rzeczy, które warto wiedzieć o pływaniu

    Pływanie to nie tylko wakacyjna przyjemność, ale również jedna z najczęściej polecanych aktywności fizycznych – i to dla ludzi w każdym wieku. Od dzieci po seniorów, coraz więcej osób wybiera aktywność w wodzie jako sposób na zdrowie, formę i relaks. A wpływ pływania na zdrowie fizyczne i psychiczne badają naukowcy. Oto co udało im się ustalić.

  • AdobeStock

    Pomedytuj na zdrowie

    Medytacja bywa uznawana za drogę do spokoju ducha i lepszego zrozumienia samego siebie. Zdaniem niektórych może także wspomagać leczenie (choć z pewnością nie stanowi zastępstwa dla leków i terapii). Niestety, mimo licznych badań nauka nadal nie oferuje tu jednoznacznie twierdzącej odpowiedzi. Niezależnie od tego popularność medytacji i uważności rośnie.

NAJNOWSZE

  • AdobeStock

    Ludzkie ciało z termostatem

    Temperatura ludzkiego ciała w spoczynku jest stabilna nawet przy zmianach temperatury otoczenia. Termostat, który wewnętrznie ją reguluje, znajduje się w mózgu, w podwzgórzu. Nie jest jednak niezawodny – czasem dochodzi do przegrzania organizmu, czyli hipertermii, której najwyższym stopniem jest udar cieplny.

  • WHO ostrzega przed upałami: zachowaj chłodną głowę

  • Proste zasady na upalne dni

  • Trwają prace nad szczepionką przeciw „amebie zjadającej mózg”

  • Czarny bez – superfood czy toksyczna pułapka?

  • AdobeStock

    Dieta planetarna wydłuża życie

    Coraz więcej badań potwierdza, że sposób, w jaki się żywimy, może znacząco wpływać na tempo starzenia się organizmu oraz na jakość życia w starszym wieku. W kontekście starzejącego się społeczeństwa naukowcy zwracają szczególną uwagę na tzw. zdrowe starzenie się, czyli takie, które pozwala jak najdłużej zachować sprawność fizyczną, psychiczną i poznawczą, przy jednoczesnym braku poważnych chorób przewlekłych - mówi dr Katarzyna Wolnicka, ekspertka think tanku Żywność dla Przyszłości Interdyscyplinarnego Centrum Analiz i Współpracy.

  • Nowy wariant koronawirusa w Europie

  • Dlaczego tak bardzo lubimy bób?

Serwisy ogólnodostępne PAP