-
Słońce to wiele korzyści
Większość informacji związanych ze słońcem skupia się na zagrożeniach, jakie niesie ze sobą nadmierna ekspozycja na promieniowanie. Tymczasem - wykluczając czerniaka złośliwego - gorszy jest niedobór słońca niż jego nadmiar.
4 minuty czytania -
Słońce może powodować kichanie. To nie alergia.
Zdarza cię kichać po wyjściu na słońce? To nie uczulenie na słońce, a tzw. kichanie foticzne, czyli reakcja związana z nagłą ekspozycją na intensywne światło. Taki odruch ma między 10 a 35 procent populacji. Nie jest to specjalnie groźne, pod warunkiem, że nie prowadzisz właśnie auta lub nie jesteś pilotem linii lotniczych.
2 minuty czytania -
Oczy też mogą ulec poparzeniu słonecznemu
To, że silne słońce może powodować oparzenia, które narażają nas na ryzyko raka skóry, wie już chyba każdy. Ale wiedza, że twoje oczy również mogą się zbyt „opalić”, już tak powszechna nie jest.
2 minuty czytania -
Krem z filtrem SPF – prawdziwe fakty i rozwianie mitów
Materiał promocyjnyW dzisiejszych czasach coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z konieczności ochrony skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Jednakże wokół kremów z filtrem SPF narosło wiele mitów i nieporozumień, które mogą wpływać na wybory dotyczące pielęgnacji skóry.
6 minut czytania -
Nowotwory skóry to kwestia substancji chemicznych, a nie słońca?
Ekspozycja na słońce nie jest rakotwórcza, a nowotwory skóry zaczęły pojawiać się dopiero w połowie XX wieku, równocześnie z pojawieniem się kremów z filtrem – takie twierdzenia to po prostu bzdury i niebezpieczne mity. Skórę najlepiej przez cały rok smarować kremem z filtrem, a w czasie dużego nasłonecznienia - obowiązkowo kilkakrotnie, i to takim z bardzo wysokim SPF.
6 minut czytania
NAJNOWSZE
-
W górach lęk może przerodzić się w panikę. To śmiertelnie niebezpieczne!
W górach, szczególnie tych wysokich, nawet mały błąd czy drobna niedyspozycja mogą kosztować zdrowie lub życie. Dlatego nie należy lekceważyć żadnego sygnału ostrzegawczego płynącego z ciała. To może być niewielki lęk czy ból. Co zrobić jednak, gdy już dojdzie do kryzysu, np. dopadnie nas lub kogoś z naszego otoczenia panika? Przede wszystkim: nie czekać z wezwaniem pomocy – radzą eksperci medycyny i ratownictwa.
-
Bezpłatne szczepienia przeciwko krztuścowi w ciąży: co warto wiedzieć?
-
Rehabilitacja domowa – co dalej?
-
Jak skutecznie poradzić sobie z bezsennością
-
Suplementy białkowe nie dla nastolatków