Konferencja Serwisu Zdrowe PAP podsumowująca trzy lata pandemii COVID-19

Serwis Zdrowie Polskiej Agencji Prasowej zaprasza na konferencję: „Trzy lata pandemii COVID-19: prezentacja najnowszej białej księgi inicjatywy Nauka przeciw pandemii”.

 źródło: PAP
źródło: PAP

Spotkanie odbędzie 10 marca o godz. 10.00 w Centrum Prasowym PAP (ul. Bracka 6/8 ).

W przededniu trzeciej rocznicy ogłoszenia przez Światową Organizację Zdrowia pandemii. COVID-19, eksperci inicjatywy Nauka przeciw pandemii omówią najważniejsze zagadnienia poruszone w trzeciej białej księdze zatytułowanej: „COVID-19 – trzy lata pandemii: nowe warianty, stała konieczność szczepień, narastający post-COVID”.

Zapraszamy na ekspercką dyskusję z udziałem:

- Prof. dr hab. n. med. Andrzej M. Fal

- Dr hab. n. med. Ernest Kuchar

- Dr hab. n. med. Piotr Rzymski

- Prof. dr hab. n. med. Joanna Zajkowska

Spotkanie poprowadzi redaktor Serwisu Zdrowie PAP.

Zapraszamy do udziału stacjonarnego w konferencji.

Akredytacje: https://centrumprasowe.pap.pl/form/formularz-akredytacyjny

Transmisja online: https://zdrowie.pap.pl

ZOBACZ PODOBNE

  • Fot. PAP - kadr z filmu

    Sanofi: w ciągu ostatnich 50 lat szczepionki ocaliły ponad 150 milionów ludzi

    Materiał promocyjny

    „Kluczowe jest przyjęcie proaktywnego podejścia w ramach systemu opieki zdrowotnej, koncentrując się na zapobieganiu chorobom, a nie czekaniu na leczenie po ich wystąpieniu. ” - powiedziała Goze Umurhan, General Manager Vaccines, Central & South Europe MCO, Sanofi.

  • zdj.AdobeStock

    Świat wspiera Afrykę w walce z małpią ospą

    Epidemia mpox w Afryce to stan zagrożenia zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym (PHEIC) – ogłosiła Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). To najwyższy poziom alarmu zgodnie z Międzynarodowymi Przepisami Zdrowotnymi (IHR). Aby wesprzeć kraje afrykańskie w walce z epidemią, Komisja Europejska koordynuje zakup i darowiznę 215 tys. dawek szczepionki.

  • zdj. pexels

    Co może oznaczać ból żeber przy dotyku?

    Materiał promocyjny

    Żebra to istotna część układu szkieletowego człowieka. Ich głównym zadaniem jest ochrona narządów klatki piersiowej, takich jak serce i płuca. Odgrywają też rolę w procesie oddychania – stanowią miejsce przyczepu mięśni odpowiedzialnych za ruchy oddechowe, a także umożliwiają zmiany objętości klatki piersiowej.

  • zdj.P.Werewka

    Techniki wspomaganego rozrodu nie wywołują raka u dzieci

    Wokół technik wspomaganego rozrodu (assisted reproductive technology, ART) narosło wiele mitów. Z jednym z nich, dotyczącym zwiększonej zapadalności na nowotwory dzieci urodzonych z ich pomocą, rozprawili się francuscy badacze. 

NAJNOWSZE

  • Adobe

    Czego nie wiecie o wit. B

    Dlaczego witamin B jest kilka, a A i C tylko jedna? I czy potrzebujemy ich wszystkich, czy niektóre są ważniejsze? Może najlepiej suplementować „B-kompleks”? – to tylko niektóre z pytań, jakie przewijają się w internetowych dyskusjach. Warto poszerzyć wiedzę o wit. B, bo bywają one… niebezpieczne.

  • Sylkistyna i rezylastyna – nowe białka z polskiego laboratorium

  • Niebieskie Igrzyska przekraczają Atlantyk

  • Wstęp do diagnozy autyzmu w bilansie dwulatka

  • Brak apetytu może być winą nowotworu

  • Adobe Stock

    Rozmawiajmy szczerze z dzieckiem o śmierci

    Warto dziecku wyjaśniać od samego początku, czym jest śmierć, nazywając rzeczy wprost. Dziecko może nie zrozumieć, co znaczy „odeszła”, „jest w niebie” – mówi Serwisowi Zdrowie Milena Pacuda, psycholożka i psychoterapeutka zajmująca się m.in. traumą i żałobą.

  • Szybki test diagnozujący endometriozę

  • 8 powodów, by porządnie się wyspać