-
Ćwicz nie tylko po pracy, w pracy też
Większość z nas za biurkiem siedzi nie tylko nieprawidłowo, ale przede wszystkim za długo. Konsekwencje? Spięty kark, ból pleców, nadgarstka, a nawet...depresja. "Obrywają" mięśnie i kręgosłup. Dlatego nawet jeśli regularnie trenujesz, zrób sobie co godzinę krótką przerwę, wykonaj kilka prostych ćwiczeń.
2 minuty czytania -
Sterydy i sport – słowa na „s”, którym nie po drodze
Osoby uprawiające sport i wspomagające się sterydami wykazują się większą impulsywnością związaną ze zdrowiem w porównaniu do innych badanych grup – wynika z badania Zespołu z Centrum Badań Behawioralnych nad Decyzjami (DecisionLab) Uniwerystetu SWPS.
4 minuty czytania -
Serce lubi ruch
Aktywny tryb życia to miód dla serca. Zważywszy, że co dziewiąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma zdiagnozowaną chorobę sercowo-naczyniową, a ta każdego roku odpowiada za śmierć 3,9 mln mieszkańców Europy, warto ruszyć się z fotela.
3 minuty czytania -
Konferencyjne rozciąganie
Konferencja naukowa, seminarium podsumowujące projekt czy prezentacje na firmowym spotkaniu oznacza wielogodzinne siedzenie na niewygodnym krzesełku, w jednej pozycji, nierzadko z notatnikiem lub laptopem na kolanach. To może się skończyć poważnym bólem głowy.
2 minuty czytania -
Rolowanie – 6 podstawowych ćwiczeń
Rolowanie to dobry sposób na rozluźnienie mięśni i relaks. Pokazujemy kilka ćwiczeń, które każdy może sam zrobić w domu.
1 minuta czytania -
Utrata wagi szkodzi osobom z chorobą serca
Zwiększona aktywność fizyczna, a nie utrata wagi, pomaga osobom z chorobą niedokrwienną serca żyć dłużej. Ciekawe ustalenia norweskich naukowców dowodzą, że lepiej ćwiczyć niż chudnąć, by zachować zdrowie.
2 minuty czytania -
Ruch a mózg: chcesz mieć dobrą pamięć? Ćwicz jak najwięcej!
Przybywa dowodów, że aktywność fizyczna to doskonały sposób na zachowanie i polepszenie funkcji poznawczych. Przynajmniej u osób, które są w grupie ryzyka rozwinięcia zaburzeń funkcji poznawczych z racji wieku – mają 50 lat i więcej.
4 minuty czytania -
Jaki sport jest bezpieczny dla ciężarnej?
Nordic walking, chód, pływanie i aqua aerobic, joga, pilates, body ball, stretching, zajęcia w szkołach rodzenia, fitness dla ciężarnych – to ćwiczenia bezpieczne dla kobiet w ciąży.
2 minuty czytania
NAJNOWSZE
-
Otyłość – przez żołądek do…mózgu
Otyłość to choroba, która spycha na margines życia społecznego. Osobom, które jej doświadczyły, nawet po dużym ubytku masy ciała uzyskanym dzięki leczeniu operacyjnemu trudno odnaleźć się we własnym ciele. Dlaczego? – wyjaśnia prof. Wojciech Lisik, chirurg bariatra, transplantolog.
-
"Kamizelki" mocujące głowę do ciała dla dwóch chłopców
-
Kongo zmaga się z nową epidemią, ale służby uspokają
-
Sztuczna inteligencja pomaga w operacjach oczu
-
Mięśnie, ścięgna i więzadła w sporcie
Patronat Serwisu Zdrowie