Serwis Zdrowie świętuje swoje pierwsze urodziny!

Drodzy Czytelnicy, właśnie mija rok, odkąd Serwis Zdrowie pojawił się w przestrzeni medialnej. Z tej okazji publikujemy ranking naszych najchętniej czytanych tekstów i najchętniej oglądanych filmów. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Rys. Krzysztof "Rosa" Rosiecki
Rys. Krzysztof "Rosa" Rosiecki

Koniec roku sprzyja różnego rodzaju podsumowaniom i refleksjom. My też w związku z tym spojrzeliśmy wstecz, aby sprawdzić, które z naszych artykułów, a także filmów cieszyły się największym uznaniem internautów. 

Top 10 – do czytania

Z naszych statystyk wynika, że największym powodzeniem cieszyły się w mijającym roku teksty dotyczące zdrowia psychicznego oraz... pasożytów. Zaskoczeni?

Poniżej znajdziecie artykuły z pierwszej dziesiątki naszego rankingu – uszeregowane według popularności. Aby je przeczytać wystarczy kliknąć słowa kluczowe w tytułach:

  1. Nie ma jednej przyczyny wystąpienia autyzmu.
  2. Pasożyty – jak je wykryć i kiedy się odrobaczać?
  3. Udzielanie pierwszej pomocy a prawo.
  4. Poznaj Wakefielda - guru ruchów antyszczepionkowych.
  5. O pasożyta nie tak łatwo.
  6. Autyzm jest piękny.
  7. Czego NIE mówić osobie cierpiącej na depresję.
  8. Nasiona chia i jogurt to nielegalne połączenie.
  9. Pigułka gwałtu – także mężczyźni padają jej ofiarą.
  10. Te sygnały mogą zwiastować chęć odebrania sobie życia.

Top 10 – do oglądania

Sprawdziliśmy też, które z wyprodukowanych przez nas filmów cieszyły się największą popularnością internautów. Oto zestawienie dziesięciu najchętniej oglądanych:

  1. To mit, że tonący krzyczy. Tonie się w ciszy.
  2. Niemowlę nie oddycha - jak pomóc?
  3. Andropauza. Czy diabeł tak straszny, jak go malują?
  4. Oparzenia u dzieci - pierwsza pomoc.
  5. Klimatyzacja w aucie bezpieczna... pod warunkiem.
  6. Jazda na zderzaku: bardzo niebezpieczna praktyka.
  7. Otyłe dzieci - jak im pomagać, a nie przeszkadzać?
  8. HPV: jak można się nim zarazić i przed nim chronić.
  9. Po udarze też jest życie.
  10. Idziesz na grzyby? Nigdy z foliową reklamówką.

Hity z social mediów

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że najbardziej popularnym postem opublikowanym na naszym profilu Facebook był w tym roku wpis na temat napojów energetyzujących. Odwoływał się on do opublikowanego na naszym portalu artykułu pt. "Uważaj na napoje energetyzujące", który można przeczytać TUTAJ.

Serwis Zdrowie jest też obecny na Twitterze. W tym serwisie społecznościowym, największym wzięciem cieszył się w tym roku nasz tweet dotyczący niespodziewanych efektów ubocznych, jakie mogą wywoływać antybakteryjne mydła. Tweet odnosił się do artykułu Serwisu Zdrowie pt. "Czy antybakteryjne mydła mogą szkodzić?", który można przeczytać TUTAJ.

Fot. PAP/ Radek Pietruszka

Serwis Zdrowie oficjalnie otwarty!

Rzetelny, bezpłatny, w całości poświęcony profilaktyce portal Serwis Zdrowie miał 16 lutego br. uroczyste otwarcie. – Potrzebny jest portal, który będzie przekazywał sprawdzone informacje o profilaktyce zdrowotnej – mówił minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Jak widać, każde medium i związany z nim sposób przekazu, rządzi się swoimi prawami. Co innego więc „klika się" najlepiej na głównej stronie internetowej Serwisu Zdrowie, co innego na naszym profilu FB, a jeszcze co innego na Twitterze. Z pewnością, wyciągniemy wnioski z tych statystyk, tak by w przyszłym roku nasz Serwis był jeszcze bardziej atrakcyjny i użyteczny. A tymczasem – serdecznie Was pozdrawiamy. Do Siego Roku!

Redakcja Serwisu Zdrowie (zdrowie.pap.pl)

Źródła:

Google Analytics, Facebook, Twitter.

Więcej informacji o Serwisie Zdrowie można znaleźć TUTAJ

ZOBACZ PODOBNE

  • M.Kmieciński/PAP

    Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

    Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to jedna z najważniejszych chorób, z którymi boryka się okulistyka i najczęstsza przyczyną utraty wzroku w krajach rozwiniętych. Dla lekarzy to wyzwanie, bo pacjenci często zgłaszają się zbyt późno, a wystarczy wykonać prosty test – podkreśla prof. dr hab. n. med. Sławomir Teper, okulista, chirurg witreoretinalny ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    "Niepełnosprawny" czy "osoba z niepełnosprawnością"?

    Język jest materią żywą. Słowo potrafi z jednej strony krzywdzić i ranić, z drugiej uskrzydlać i wspierać. Niektóre zwroty czy pojedyncze słowa odchodzą do lamusa, nabierają innego znaczenia lub są zastępowane innymi, bo wydają nam się stygmatyzujące. Czy dlatego coraz częściej słyszymy wyrażenie: „osoba z niepełnosprawnością” zamiast: „osoba niepełnosprawna”?

  • Fot. PetitNuage/Adobe Stock

    Nikt nie odda wzroku skradzionego przez jaskrę

    Jaskry nie można wyleczyć. Kradnie nam wzrok i wcale nie jest przypisana starości. Nowe okulary na nosie, po badaniu jedynie ostrości widzenia, nie świadczą o tym, że na dnie oka nie czai się ta podstępna choroba, którą ma około milion Polaków, a połowa z nich o tym nie wie. O diagnostyce i leczeniu jaskry opowiada prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

  • AdobeStock

    Jąkanie – gdy mowa nie nadąża za myślami

    Nawet aktorzy czy politycy się jąkają, ale przypadłość ta potrafi mocno utrudniać życie. Pojawia się zwykle w dzieciństwie. Szczęśliwie w większości przypadków ustępuje samoczynnie. Czasami potrzebna jest jednak pomoc specjalistów, więc trzeba być czujnym.

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock

    Cukrzyca typu 1 – przyczyny i objawy

    Są różne typy cukrzycy. Często jednak wrzuca się je wszystkie do jednego worka, a to ogromny błąd. Czym jest cukrzyca typu 1, która dotyka ok. 10 proc. pacjentów z cukrzycą? Co wiadomo o przyczynach i jakie są jej objawy? – wyjaśnia prof. dr hab. n. med. Grzegorz Dzida, diabetolog z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

  • Uzależnienia u dzieci i młodzieży – na co należy zwrócić uwagę?

  • Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

  • Kiedy zacząć myć zęby dziecku?

  • Niejadki. Kiedy trudności w jedzeniu mają podłoże sensoryczne

  • Adobe Stock

    Operacja bariatryczna to coś więcej niż zmiana budowy przewodu pokarmowego

    W operacji bariatrycznej chodzi naprawdę o coś więcej niż zmniejszenie rozmiaru ciała, do którego pacjent przez lata potrafi się przyzwyczaić. Otyłość to choroba, którą bezwzględnie należy leczyć wszystkimi dostępnymi metodami, bo szerzy spustoszenie w organizmie. To nie jest wybór chorego – zaznacza prof. Wojciech Lisik chirurg bariatra, transplantolog. Wyjaśnia, na czym polega zabieg i jakiej recepty osobie z otyłością absolutnie wystawić nie można.

  • CRM – zespół sercowo-nerkowo-metaboliczny. Nowe spojrzenie na szereg schorzeń

  • HIV: kiedyś drżeliśmy, dziś ignorujemy